Pchły w domu – Jak się ich pozbyć?

Pchły zagościły w Twoim domu? Nie wiesz jak pozbyć się ich pozbyć? Nieproszony gość coraz bardziej daje Ci się we znaki? Tym artykułem postaramy Ci się pomóc w walce z draniem!

Skąd biorą się pchły w mieszkaniu? Problem dotyka najczęściej blokowisk a zwłaszcza miejsc, w których trzymane są zwierzęta. W miejscach o wysokim zaludnieniu dość łatwo dochodzi do inwazji pcheł. Insekt sprawnie przechodzi między mieszkaniami np. wentylacją czy po rurach c.o.. Najczęstszą przyczyną pojawienia się nieproszonych lokatorów jest zabranie ich ze sobą z wyjazdu. Ciężko dostrzec tak niewielkiego gapowicza. W dalszej części artykułu podpowiemy, jak pozbyć się pcheł.

Jak wygląda pchła?

Zanim zabierzemy się za zwalczanie jakichkolwiek insektów, warto dowiedzieć się, z kim walczymy. Pchła posiada ciało bocznie spłaszczone, silnie rozwinięte odnóża, umożliwiające jej długie skoki. Narządy gębowe pchły są typu kłująco-ssącego, całe ciało pokrywa twardy oskórek ze szczecinkami lub ząbkami skierowanymi do tyłu. Pchły osiągają wielkość od 1 do 6 mm, a nawet do 10 mm i są ciemno ubarwione. Rozwój osobniczy pcheł odbywa się z przeobrażeniem zupełnym. Są kosmopolitycznymi pasożytami zewnętrznymi ptaków i ssaków.

Ugryzienie pchły – jak wygląda?

Można je najczęściej zauważyć je na dolnych partiach nóg, w okolicy pasa, bioder czy też barków. O tym, że pchła ludzka żerowała na ciele świadczą niewielkie, różowe lub też czerwone plamki z krwawym punktem na środku. Z reguły ukąszenia występują w dużej ilości – zwykle znajdują się w regularnych rzędach i jest ich od kilku do kilkunastu. Ponadto, w krótkim czasie po ukąszeniu pchły ludzkiej pojawia się swędzenie, który mija dopiero po kilku dniach. Może się okazać, że osoba ukąszona przez pchłę dostanie reakcji alergicznej – na skórze w miejscach żerowania pcheł, zaczną pojawiać się rozlane rumienie czy też bąble. Pchły nie tylko powodują drobne rany i swędzenie, ale również roznoszą choroby.

Gdzie szukać pcheł? Gdzie się chowają pchły?

Pchły chowają się w trudno dostępnych miejscach. Takich, które nawet nam nie przychodzą do głowy, jak np. gniazdko elektryczne, czy w załamaniu tapety. Pchły jako swoje kryjówki wykorzystują wszelkiego rodzaju szpary, szczeliny, firany, żaluzje, lustra, obrazy czy też meble, listwy jak również wykładziny. Jeżeli podejrzewamy obecność pcheł w naszym domu w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić łóżka, materace, sofy oraz fotele i krzesła. Miejsca te należy przeglądać bardzo uważnie i szczegółowo wzdłuż szwów, zszyć i marszczeń.

Jak się pozbyć pcheł? Pierwsze kroki do zwycięstwa.

Naszym pierwszym zadaniem jest dokładne sprawdzenie pomieszczenia, w którym występują pchły. Insekty te często gromadzą się w dużych skupiskach. Należy przejrzeć wszelkie, najdrobniejsze miejsca bytowania – załamania i szwy materacy, elementy łączeń tapicerskich, czy też łączenia ramy łóżka, wzdłuż zamków błyskawicznych. Te miejsca warto spryskać punktowo, w pierwszej kolejności. Pomoże nam w tym naturalny spray na pluskwy NATURAL – Dzięki temu, że nie zawiera chemii, po jego użyciu bez obaw będziemy mogli przebywać czy też nocować w mieszkaniu.

Najlepsze środki do zwalczania pcheł – Tylko Polskie marki.

Skutecznymi, jak również prostymi w użyciu preparatami do zwalczania pcheł są tzw. Foggery, czy też inaczej odymiacze. Preparat ten, zwalcza jednocześnie takie insekty jak: pluskwy, pchły, karaluchy, muchy, osy, szerszenie. Środek ten sam się uwalnia podczas naszej nieobecności. Wystarczy nacisnąć spust. Po zabiegu, pomieszczenie należy koniecznie wywietrzyć. Foggery nie docierają we wszystkie trudno dostępne zakamarki tj. np. załamania mebli, za obrazami, listwami. Z tego powodu, w tych miejscach zalecamy wykonanie dodatkowo oprysku. Tylko w taki sposób będziemy mieli pewność, że żaden z insektów się przed nami nie uchował.

Oprysk na pchły to bardzo silny i wydajny koncentrat, przeznaczony do rozrobienia z wodą. Otrzymaną w ten sposób emulsję na pchły nanosimy na wszelkiego rodzaju listwy, zakamarki, miejsca łączenia ścian, szpary czy też szczeliny. Należy również opryskać wszelkie szuflady czy też ramy obrazów.  Miejsc takich jak gniazdka elektryczne czy też wiązki kabli, które często okazują się siedliskiem pcheł, nie powinno się opryskiwać żadnym płynem. Do tego celu zostały stworzone specjalne preparaty, takie jak proszek w płynie.

Wszystko zawodzi, pchły nadal mnie żrą – Co robić?

Jeżeli nasze pchły są naprawdę uciążliwe, pozostają tylko dwie opcje. Możemy wezwać firmę zajmującą się dezynsekcją, lub też możemy sami zakupić środek którego używają profesjonalne firmy zwalczające insekty – Zaoszczędzimy pieniądze, oprysk wykonamy sami i pozbędziemy się insektów na dobre. Jednym z najpopularniejszych środków wśród firm dezynsekcyjnych, jest ten preparat:

Jest to najsilniejszy dostępny na rynku koncentrat, który zwalcza większość insektów, jakie posiadamy w mieszkaniu.

Pchły ludzkie – jak się ich pozbyć?

Kiedy myślisz o pchłach, prawdopodobnie kojarzysz je ze swoim zwierzakiem. Pchły na ogół żywią się psami, kotami, innymi stałocieplnymi zwierzętami i ptakami, ponieważ ich futro i pióra ułatwiają ukrycie się i rozmnażanie. Ale pchły też mogą Cię ugryźć. Chociaż nie będą żyć na Twoim ciele, nadal możesz doświadczyć potencjalnych skutków ubocznych. Jeśli więc masz pchły ludzkie – jak się ich pozbyć? Najpierw sprawdź, gdzie mogą być ich gnieździska. Takie miejsca spryskaj specjalnym sprayem. Jeśli Twoje pchły są naprawdę uciążliwe, zaopatrz się w nasz preparat. W temacie pchły ludzie – jak się ich pozbyć, wiesz już chyba sporo?

Skad sie biora pchly w domu?

Zastanawiasz się skad się biora pchly w domu? Bardzo często zwierzęta, szczególnie te nieuważnie pielęgnowane, przynoszą na sobie pchły. Czasami dzieci bawiące się na zewnątrz mogą załapać te swędzące szkodniki, które mogą pojawiać się równie często co wszy. Warto najpierw dowiedzieć się skad się biora pchly w domu, by usunąć je u źródła, a potem zabrać się za usunięcie tych już istniejących za pomocą preparatów, które dostępne są w naszym asortymencie. Pchły nie są śmiertelnie groźne, jednak warto usunąć je – im wcześniej, tym lepiej.

Pchły w domu – skąd się biorą?

Pojawiły się pchły w domu? Skąd się biorą i jak im zapobiegać? Jeśli jesteś właścicielem zwierząt domowych, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że Twój pupil może w każdej chwili złapać pchły. Pasożyty te żywią się krwią zwierząt i mogą łatwo stać się problemem w Twoim domu, kąsając zarówno Ciebie, rodzinę, znajomych jak i Twoich futrzanych przyjaciół. Jeśli masz pchły w domu, skąd się biorą, będzie pierwszym problemem do rozwiązania. Pies czy kot może mieć obrożę przeciwpchelną, ale co z resztą? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Już wiesz, jak pozbyć się pcheł. Zobacz także:
https://oneshot.pl/jak-pozbyc-sie-szczura-sposob-na-gryzonie/

https://tleninhalacyjny.pl/mroz-niszczy-koronawirusa-prawda-czy-fikcja/