Jak pozbyć się szczura? Sposób na gryzonie

Jak pozbyć się szczura i myszy z domu?

Gryzonie nie dają Ci spokoju? Podejrzewasz, że możesz mieć szczury w domu? Zastanawiasz się jak odstraszyć myszy? Świetnie trafiłeś! Nasz artykuł pomoże Ci pozbyć się szczura i myszy z domu! Doskonale wiemy, czego nie lubią myszy i jak pozbyć się natrętnych szkodników.

Przed zakupem karmnika deratyzacyjnego czy trutki na myszy, musimy ustalić gdzie mogą przebywać szkodniki i z jakimi gryzoniami mamy do czynienia. W zależności od tego, czy mamy problem z myszami, czy problem ze szczurami stosuje się inną strategię zwalczania.

Gryzonie najczęściej uaktywniają się nocą.

Gryzonie bardzo często poruszają się wzdłuż ścian. Swoje schronienia mają często w zacisznych, ciepłych miejscach.
Ślady myszy czy szczura łatwo namierzyć – gryzonie pozostawiają sierść, odchody. Ponadto w miejscu przebywania natrętów wyczuwalny jest specyficzny mysi zapach. Gdy znajdziemy takie miejsce, warto zostawić tam karmnik deratyzacyjny czy pułapkę na myszy. To będzie krok w kierunku wytępienia gryzoni.

Należy pamiętać, że zarówno szczury jak i myszy boją się zmian.

Po ustawieniu pułapki czy stacji deratyzacyjnej – nie zmieniaj jej położenia. Gryzonie muszą się do niej przyzwyczaić.

Błędem jest umieszczanie trutki w stacji deratyzacyjnej od razu. Myszy i szczury to inteligentne stworzenia. Umieszczając trutkę na gryzonie uda Ci się zabić szczura czy mysz. Natomiast reszta stada, zacznie omijać stacje z daleka.

Na początek należy wyłożyć w karmniku deratyzacyjnym przynętę. Coś, co gryzonie jedzą i dobrze znają.

Gdy staną się bardziej ufne, przyzwyczają się do nowej stacji deratyzacyjnej – wtedy możemy użyć trutki.

Jeżeli chcemy pozbyć się myszy, wystarczy najprostsza trutka – Granulat czy też zatrute ziarno OneShot.

Natomiast w przypadku gdy chcemy wytępić szczury, polecamy kostkę One Shot lub pastę OneShot. Są to najmocniejsze, silnie wabiące, jak również bezpieczne dla ludzi trutki na myszy i szczury.

Ponadto, warto zebrać wszelkie ślady jakie pozostawia szczur i umieścić je w pobliżu stacji deratyzacyjnej. Gryzonie chętniej i bardziej ufnie spożywają wtedy truciznę. Gdy to zrobimy – na pewno uda nam się złapać szczura i pozbędziemy się nieproszonego gryzonia z mieszkania.

Nadal masz wątpliwości, jak zabrać się za deratyzację? Napisz do nas na facebooku!