Kleszcze – jak się zabezpieczyć?

Kleszcze, mimo widocznego jeszcze śniegu za oknem, już przebudziły się ze snu. Powoli zaczynają rozglądać się za żywicielami. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Szczegóły w dalszej części tekstu.

Kleszcze – jak się zabezpieczyć przed ugryzieniem?

Kleszcze, są to pajęczaki posiadające cztery pary odnóży. Zazwyczaj osiągają długość wielkości 1-1,5 cm. Gdy opiją się krwią, mogą zwiększyć swój rozmiar nawet 200-krotnie! Swoim aparatem gębowym wbijają się w skórę, wypuszczając przy tym substancje znieczulające, dzięki czemu ugryzienie kleszcza jest nieodczuwalne. Wgryzione w ciało, widoczne są jako ciemny, odstający punkt z zaczerwienieniem wokół.

Kleszcze spotykamy najczęściej w lesie, czy też w parku, natomiast coraz częściej insekty zaczynają zamieszkiwać również miasta. Sezon na te pasożyty rozpoczyna się na przełomie marca i kwietnia, ze szczytem występującym od czerwca do września. Sezon kończy się dopiero w listopadzie.

Insekty te. najlepiej czują się w ciepłym oraz wilgotnym środowisku. Z tego względu, najbardziej aktywne są z samego rana, jak również późnym popołudniem. Rozpoczynając posiłek na naszym ciele, szukają miejsca, w którym skóra jest delikatna. Dlatego właśnie zwykle obserwujemy je w pachwinach, pod pachami czy też pod kolanami, jak również pod biustem. W przypadku dzieci, kleszcze najczęściej wgryzają się w skórę głowy.

Jak zapobiec ugryzieniu?

  • Odpowiednie odzienie – wybierając się na tereny leśne,  należy założyć długie spodnie, bluzę z długim rękawem i kryte buty. Wbrew powszechnej opinii, kleszcze nie spadają na nas z drzew. Atakują nas zwykle z ziemi – bytują zwykle w trawach. Kleszcze z dużą łatwością przyczepiają się do skóry czy też ubrania.
  • Stosowanie repelentów – Jeżeli posiadamy ogródek, w którym nie chcemy mieć denerwujących insektów, warto użyć oprysków, które mogą chronić przed kleszczami nawet przez 3 miesiące. Jednym z takich preparatów jest KILLER LIQUID – Likwiduje zarówno kleszcze jak i komary, oraz tworzy barierę ochronną wokół miejsca, które zostało opryskane. Dzięki temu możemy sobie zafundować spokój na długi czas.
  • Możemy również użyć naturalnych środków, takich jak ONE SHOT NATURAL – Świetnie chronią przed insektami, mimo braku chemii w składzie.

Zobacz także:
https://oneshot.pl/komary-jak-sie-ich-pozbyc/

https://oneshot.pl/jak-pozbyc-sie-pluskwy-domowej/

https://www.facebook.com/1shotpl