Jak się pozbyć osy z domu?

Mało kto wie, że w Polsce żyje kilkanaście gatunków os. Niestety, wszystkie z nich bywają uciążliwe, zwłaszcza gdy zagnieżdżą się w domu. Co najgorsze, osy są wszystkożerne, dlatego tłumnie lgną do mięs, słodyczy i warzyw, których nie brakuje w mieszkaniu. Z odpowiednim preparatem szybko jednak pozbędziesz się natrętnych owadów, nawet niebezpiecznych szerszeni.

Jakie więc środki na osy i szerszenie polecamy? Przede wszystkim pianki, spraye i bomby dymne eliminujące niechcianych gości już po pierwszym użyciu. W tym artykule opiszemy poszczególne preparaty oraz wskażemy, jakie domowe sposoby na osy są najskuteczniejsze. Nasze kompendium wiedzy pozwoli Ci w jeden dzień pozbyć się os lub szerszeni. Czytaj dalej!

Osy – jak się pozbyć niechcianych natrętów?

Chcesz definitywnie pozbyć się os lub szerszeni? Istnieją 3 najpopularniejsze rozwiązania:

  • zastosowanie specjalnych preparatów,
  • wynajem profesjonalnej firmy likwidującej owady,
  • wypróbowanie domowych sposobów.

Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza ogólnodostępne środki na osy i szerszenie. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów preparatów, dzięki którym błyskawicznie zlikwidujesz nawet potężne gniazdo os. Do wyboru masz spraye, pianki, opryski oraz bomby dymne przeznaczone do stosowania w domach, biurach, zakładach pracy, sklepach oraz budynkach gospodarczych. Środki na osy i szerszenie kupisz w atrakcyjnych cenach, wiele z nich kosztuje nawet mniej niż 30 złotych. Ich skuteczność wynosi 100%, więc natychmiast rozprawisz się z bzyczącymi owadami. W następnej części wpisu opiszemy poszczególne produkty, w efekcie czego z łatwością wybierzesz odpowiedni dla siebie.

Osy – zwalczanie za pomocą sprayu lub bomby dymnej

Spray na osy i szerszenie jest wygodny w użytku i efektywny w każdym pomieszczeniu. Wystarczy, że rozpylisz substancję czynną w wybranym miejscu – i gotowe! Wiele ze sprayów likwiduje nie tylko osy i szerszenie, ale i inne pasożyty na przykład kleszcze, karaluchy i pchły.

Na rynku znajdziesz spraye chemiczne lub na bazie naturalnych składników. Te drugie powstają z wyciągów roślinnych i olejków eterycznych. Jeśli więc chcesz pozbyć się szkodników bez mocnej ingerencji w środowisko naturalne, ekologiczne spraye na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Spraye na osy i szerszenie różnią się pojemnością, sposobem zastosowania i składem. Pomagają pozbyć się również gniazda os, doszczętnie eliminując wszystkie owady.

A co powiesz na bombę dymną, która znakomicie sprawdza się w zamkniętych pomieszczeniach? Wydziela ona substancję czynną, która roznosi się po całym pokoju, docierając nawet w najdalsze zakamarki. Przed taką pułapką nie uciekną nawet osy kryjące się po kątach – przekonasz się osobiście!

Gniazda osy – zwalczanie za pomocą pianek

Pianki do zwalczania gniazd os lub szerszeni doskonale zdają egzamin zwłaszcza na elewacjach domów, tarasach lub balkonach. Ich kleista konsystencja szczelnie pokrywa całe gniazdo, w efekcie czego owady nie mogą się wyślizgnąć z pułapki, a następnie umierają.

Takie właściwości ma pianka OneShot z naszego sklepu, która kosztuje mniej niż 20 złotych. To wydajny i efektywny preparat o 100% skuteczności. Co więcej, pianka powstała na bazie naturalnych olejków i roślin, więc nie jest szkodliwa dla środowiska naturalnego. Substancja czynna działa natychmiast, więc już po jednym zastosowaniu możesz definitywnie pozbyć się problemu.

Jak użyć pianki do likwidacji os i szerszeni? Wystarczy, że wstrząśniesz pojemnikiem, zbliżysz dyszę do gniazda i naciśniesz. Gotowe! Rozprowadzanie substancji jest banalne, więc w kilka sekund wykonasz czynność.

Osy – zwalczanie. Domowe sposoby

Czy da się wyeliminować gniazdo os domowym sposobem? Nie polecamy, ponieważ stosowanie ognia, wrzątku lub strącanie bywają niebezpieczne, a często nieskuteczne. Jeśli chcesz usunąć gniazdo os, użyj wspomnianych powyżej preparatów lub skontaktuj się z ekipą likwidującą owady.

Możesz jednak odstraszyć osy lub szerszenie domowymi sposobami, zwłaszcza gdy regularnie wracają do kuchni, by posmakować Twoich kulinarnych specjałów. Osy nie lubią zapachu olejku goździkowego i octu. Odstrasza je woń mięty, cytryny, majeranku, tymianku, lawendy, eukaliptusa, olejku z drzewa herbacianego oraz czosnku. Jak to wykorzystać? Umyj meble wodą z dodatkiem którejś ze wspomnianych substancji lub zawieś cytrynę w oknach. Taką pułapkę na osy wykorzystasz wielokrotnie.

By pozbyć się os i szerszeni postaw też na zapach palonej kawy lub rozłóż chusteczki nawilżone wodą amoniakalną. Chociaż wspomniane środki nie pomogą pozbyć się gniazda os, zmniejszą ryzyko jego powstania w domu lub na elewacji. Lepiej zapobiegać niż leczyć, prawda?

Osy – sposoby zwalczania. Co przyciąga owady?

Teraz już wiesz, jak pozbyć się gniazda os oraz jakie preparaty i domowe środki pomogą Ci w tym celu. Wspomnieliśmy o tym, co odstrasza osy, ale warto też wiedzieć, co przyciąga bzyczące owady. Przede wszystkim słodkie zapachy. Może zdarzyło Ci się kiedyś zauważyć rój os i szerszeni, lgnący do budki ze słodkimi bułkami lub pączkami? Właśnie takie rarytasy wabią owady osowate, ale uwielbiają one też alkohol, dojrzałe owoce i mięso.

Osy – co je odstrasza? Teraz już wiesz!

Chcesz usunąć gniazdo os? Postaw na profesjonalne pianki, spraye, bomby dymne i opryski ze sklepu One Shot. U nas wybierzesz skuteczną pułapkę na osy lub szerszenie, która po jednym zastosowaniu wyeliminuje natrętne owady. W ofercie mamy zarówno chemiczne, jak i naturalne środki w atrakcyjnych cenach – niektóre z nich kupisz nawet za 20 złotych. To minimalna inwestycja, ponieważ wynajem ekipy likwidującej osy lub szerszenie nierzadko kosztuje kilkaset złotych.

Preparaty na osy w sklepie One Shot zamówisz wygodnie przez Internet. Nie musisz nawet wychodzić z domu, by produkt trafił prosto do Twojego domu. Jeśli więc chcesz usunąć gniazdo os lub po prostu przegonić je z mieszkania, złóż u nas zamówienie.