Pchły – jak się pozbyć z psa?

Czy wiesz, że pchły zamieszkują ziemię od… ponad 60 milionów lat? Obecnie znamy około 2 tysięcy gatunków tych owadów, które bezlitośnie wysysają krew naszym pupilom. Nie pociesza fakt, że dzięki budowie anatomicznej oraz białkom w mięśniach, pchły są w stanie skakać na odległość 50 cm, a dorosłe osobniki składają mnóstwo jaj w sierści psów. Dlatego trzeba walczyć z nimi jak najszybciej, a w tym celu stosować sprawdzone metody. Pamiętaj, że pchły nie tylko drażnią zwierzaka, ale w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do jego anemii, zwłaszcza u szczeniaka. No dobrze, jak zatem pozbyć się pcheł z psa raz a porządnie? Odpowiadamy!

Co na pchły dla psa?

Pchły u psa to niezwykle irytujące stworzenia zarówno dla właściciela, jak i jego pupila. Nikt z nas nie lubi patrzeć, jak zwierzak cierpi z powodu małych, ale tak uciążliwych owadów. Mało kto też pamięta, że w skrajnych przypadkach pchły mogą doprowadzić do anemii zwierzaka. A jeszcze rzadziej mówi się o tym, że często przenoszą one poważne choroby u zwierząt, na przykład u psów wywołują tasiemca psiego Dipylidium caninum.

Jak możesz uchronić swojego zwierzaka przed pchłami? Producenci oferują specjalistyczne preparaty, które odstraszają te owady albo prowadzą do ich śmierci. Dlatego powstały obroże dla psów, krople, szampony i tabletki do stosowania miejscowego, zawierające substancje lub nasączone odpowiednimi środkami na przykład olejkami neem czy dimetikonem. Warto zainwestować w produkty, które wykazują największą skuteczność, a przy tym zapobiegają uodpornieniu się pcheł na działanie aktywnych substancji. Co więc polecamy?

Pchły u psa – jakie produkty są skuteczne?

Do grupy najpopularniejszych środków należą krople na sierść oraz obroże nasączone specjalistycznym preparatem. Te pierwsze nie tylko pielęgnują sierść, ale przede wszystkim mają działanie ochronne przeciw pchłom. Często to środki 2w1, które eliminują nie tylko wspomniane owady, ale i kleszcze. Dużą popularnością cieszą się płynne preparaty w 100% naturalne, składające się z olejków i roślinnych wyciągów.

Krople przeciw pchłom i kleszczom tworzą na powierzchni skóry i sierści płaszcz ochronny, w efekcie czego owady stają się osowiałe, mało ruchliwe. Nieprzyjemny smak i aromat kropel prowadzi w końcu do tego, że pchły umierają z głodu. Zawartość olejków dodatkowo sprawia, że szkodniki zostają unieruchomione, co prowadzi do ich odwodnienia, a finalnie zasuszenia. Jak widzisz, krople przeciw pchłom to 100% skuteczności, ponieważ owady nie są w stanie uodpornić się na destrukcyjne substancje.

Krople na pchły są intuicyjne w użyciu – wystarczy wstrząsnąć pipetą przed otwarciem, przekręcić zatyczkę, a następnie zaaplikować produkt bezpośrednio na skórę. Jak najskuteczniej rozprowadzić krople? Rozchyl sierść, a następnie nakrapiaj skórę od szyi aż po ogon. Preparat zazwyczaj aplikuje się co około 3 tygodnie.

A w czym tkwi fenomen obroży na pchły u psa? W nasączeniu jej specjalnymi środkami, które działają nawet do pół roku od założenia na szyję pupila. To gadżet całkowicie bezpieczny dla zwierzaka i ludzi, a jego skuteczności nie osłabia woda ani wiatr. Obroża na pchły u psa zda egzamin w każdych warunkach, a jej żywotność sprawi, że zwierzak będzie nieustannie chroniony przed drażniącymi owadami.

Obroże na pchły u psa to gwarancja 100% skuteczności. Wyobraź sobie spokój swojego zwierzaka, który nawet przez 6 miesięcy nie musi borykać się z dokuczliwymi owadami. Warto jednak pamiętać, by nie zakładać obroży psom do 3 miesiąca życia oraz karmiącym sukom.

Pchły u psa – objawy

Jak widzisz, krople i obroże wyróżnia niezawodna skuteczność. Skąd jednak pewność, że warto kupić te produkty? Jak sprawdzić czy zwierzak ma pchły? Objawy zauważysz na pierwszy rzut oka – pierwszy to uporczywe drapanie się pupila. Warto też dokładniej przyjrzeć się skórze i sierści zwierzaka. W tym celu wykorzystaj grzebień do wyczesywania pcheł, który pozwoli Ci błyskawicznie zweryfikować czy pies boryka się z tym irytującym problemem. Często na ciele zwierzaka pojawiają się też czerwone wypryski z białą otoczką.

Pchły u psa – jak wyglądają?

A skąd pewność, że to pchły znajdują się na skórze psa? Rozpoznasz je po charakterystycznym wyglądzie. Pchły to ciemnobrązowe owady o niewielkich rozmiarach od 1 do 6 mm. Zazwyczaj zauważysz je w okolicy ogona, uszu, pleców i na brzuchu, gdzie żywią się krwią. Chociaż istnieje wiele gatunków pcheł, wszystkie są niezwykle podobne, a różnicy nie da się wychwycić na pierwszy rzut oka.

Pchły u psa – co robić?

No dobrze, teraz już wiesz, jak rozpoznać bytowanie pcheł i które preparaty są najskuteczniejsze. Producenci oferują jednak jeszcze inne produkty, które charakteryzuje równie wysoka skuteczność. To między innymi szampony przeciw pchłom ze znaczą zawartością środka owadobójczego. Pamiętaj jednak, że szampon powinien pozostać na sierści co najmniej 10 minut, a dopiero po tym czasie należy go zmyć.

Jak już wspomnieliśmy, producenci oferują też grzebienie do wyczesywania pcheł. To jednak produkty przeznaczone bardziej do sprawdzania, czy na ciele zwierzaka żerują owady, więc stanowią krótkoterminowe rozwiązanie.

Dużą popularnością cieszą się tabletki na pchły, których substancje czynne przenikają do krwiobiegu czworonoga. To całkowicie bezpieczne produkty, które sprawiają, że pchła umiera zaraz po ugryzieniu zwierzaka.

Preparat na pchły. Pies będzie szczęśliwy!

Szukasz niezawodnego środka przeciw pchłom? Poznaj ofertę naszego sklepu! Znajdziesz w niej obroże, krople, preparaty w płynie oraz pozostałe środki zwalczające pchły i kleszcze. Wszystkie są dostępne w przyjaznych cenach, a co istotne, produkty zamówisz online, bez wychodzenia z domu. Jeśli więc chcesz uchronić pupila przed poważnymi chorobami i nieustannym dyskomfortem, wybierz preparat na pchły ze sklepu OneShot!