Obroża owadobójcza – jak wybrać najlepszą?

Obroża dla pupila to nie tylko gadżet, w który można wpiąć smycz. To również właściwy przedmiot do zabezpieczenia psa lub kota przed szkodliwymi insektami. Specjalna obroża owadobójcza uchroni Twoje zwierzę przed chorobami oraz niebezpiecznymi zakażeniami, jakich może nabawić się na zewnątrz. Jeśli chcesz zapewnić pupilowi stuprocentową ochronę przed owadami, koniecznie postaw na obrożę owadobójczą. Poniżej podpowiadamy, co warto o niej wiedzieć!

Obroża owadobójcza – jak wybrać najlepszą?

Obroża to znany na całym świecie element psiego wyposażenia, który zazwyczaj oznacza, że pupil nie jest bezpański. Na jej materiale znajdziesz numerek z imieniem zwierzęcia czy numer kontaktowy do właściciela. Dzięki temu z łatwością zidentyfikujesz pupila, jeśli się zagubi. Jeśli jednak zwierzę ma częsty kontakt z ludźmi oraz spędza dużo czasu na dworze, powinno być chronione przed różnymi chorobami, jakie może przenieść też na człowieka. Właśnie dlatego warto zainwestować w odpowiednią obrożę owadobójczą, która chroni przed insektami. Przy wyborze obroży kieruj się jakością wykonania oraz substancjami aktywnymi, jakie w niej zastosowano, aby zapewnić bezpieczeństwo zwierzakowi.

Obroża owadobójcza rozprowadza po skórze i sierści zwierzęcia specjalny środek, który skutecznie unicestwia zarówno kleszcze, jak i pchły. Ten proces trwa zazwyczaj kilka dni, jednak warto, aby Twój pupil nosił taką obrożę cały czas. Dzięki temu będziesz cieszyć się z jej długotrwałych korzyści i przestaniesz martwić się o to, że pupil zachoruje. Spośród wielu sposobów owadobójczych to właśnie obroża jest wygodnym rozwiązaniem nie tylko dla właściciela, ale także dla zwierzęcia, które nie zawsze przepada za kroplami, tabletkami czy sprayami. Wybierz zatem sprawdzoną obrożę z naszego sklepu OneShot!

Wysokiej jakości obroża ochronna wymaga dopasowania do rozmiaru pupila i wymiany po kilku miesiącach użytkowania. Cechuje ją najlepsza skuteczność owadobójcza, która pozostanie z Twoim zwierzęciem na długo. Możesz ją łączyć z innymi formami ochrony, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo.

Obroża owadobójcza – przed czym chroni?

Specjalistyczna obroża powinna być nie tylko skuteczna, ale i wygodna dla Twojego pupila. Dlatego postaw na model obroży, do której Twój pies lub kot będzie chciał się przekonać. W przeciwnym wypadku może się to skończyć ciągłym drapaniem i próbą ściągnięcia obroży, co nierzadko prowadzi do licznych obtarć i podrażnień w okolicy szyi. Jej trafiony rozmiar powinien być poparty wiedzą na temat wagi pupila oraz jego wielkości. Dzięki temu obroża z łatwością dopasuje się do Twojego zwierzaka.

Jeżeli po kilku dniach od założenia obroży owadobójczej znajdziesz na ciele pupila insekty, nie oznacza to, że obroża nie działa. Śmiercionośne działanie na inwazję na przykład kleszczy zaobserwujesz między 24 a 48 godzin od momentu założenia obroży. Zasługą wysokiej skuteczności są preparaty, takie jak midaklopryd+pyriproksyfen, imidaklopryd+flumetryna czy permetryna. Połączenie tych substancji w pełni chroni zwierzaka oraz osoby, które mają z nim kontakt.

Obroża owadobójcza dla psa

Zarówno mały, jak i duży pies może nosić obrożę owadobójczą dostosowaną do jego masy ciała. Obroża będzie różniła się wielkością i szerokością, jednak jej działanie wciąż będzie takie samo. U małych piesków czasami występuje reakcja alergiczną związaną z kontaktem z substancją czynną obroży, jednak nie jest to nic groźnego. To zjawisko wymaga jednak obserwacji i ewentualnej zmiany obroży na inny model. Psy przebywające większość czasu na dworze, w parkach, lasach, czy miejskiej roślinności, są narażone na kontakt z różnymi insektami.

Jeśli zaopatrzysz swojego psa w dobrej jakości obrożę owadobójczą, będziesz spokojny o zdrowie jego, własne oraz najbliższych, którzy mają z nim kontakt. Taka obroża to must have w wyposażeniu pupila. Ochroni go przed takimi chorobami jak babeszjoza, anaplazmoza, borelioza oraz wiele innych, które roznoszą różnego rodzaju pasożyty.

Obroża owadobójcza dla kota

Obroża przeciw kleszczom i pchłom dla kota, nie powinna być stosowana poniżej 10 tygodnia życia, ponieważ mogłaby zaszkodzić kociętom. Dla kotów istnieją osobne modele obroży owadobójczych z innymi substancjami czynnymi niż te, które znajdują się w obroży dla psów. Jeśli masz w domu zarówno psa, jak i kota dobierz dla nich obrożę wyposażoną w odmienne substancje owadobójcze, co pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo zwierzaków.

Najlepsza obroża dla kota to model uniwersalny lub specjalnie dedykowany dla kociaków. Sprawdzi się ona zwłaszcza dla kotów często przebywających na zewnątrz. To właśnie wychodzące koty są najbardziej narażone na spotkanie uciążliwych insektów, które mogą przynieść do domu. Dobrze dobrana obroża ochroni kota przed chorobami, takimi jak erlichioza, babeszjoza, czy mycoplasma. Pamiętaj, żeby dać pupilowi trochę czasu na oswojenie się z obrożą, której na początku może nie zaakceptować.

Obroża owadobójcza dla szczeniaka

Obroża owadobójcza dla szczeniąt nie powinna być stosowana, kiedy szczeniak nie ma jeszcze 7 tygodni. Działanie mocnych preparatów może mieć drażniący wpływ na rozwój młodego pieska, dlatego warto chwilę odczekać, aby zaopatrzyć go w środek ochronny. Kiedy szczeniak ukończy drugi miesiąc życia, z powodzeniem może zacząć nosić obrożę przeciw pasożytom. Piesek chroniony od młodych lat uchroni się przed chorobami, takimi jak bartoneloza, borelioza, czy europejskie odkleszczowe zapalenie mózgu.

Na rynku znajdziesz obroże małej wielkości, które świetnie dopasują się do danej rasy szczeniaka. Mogą być to obroże uniwersalne bądź specjalnie dedykowane dla małych piesków. Wysokiej jakości obroża odpowiednio zabezpieczy pupila, a Ty będziesz spokojny o jego prawidłowy rozwój oraz bezpieczeństwo. Kupując szczeniakowi pierwszą obrożę, zadbaj o to, aby była to najlepsza obroża owadobójcza, która zostanie z nim na dobre kilka miesięcy. Dlatego zajrzyj do naszej oferty w sklepie OneShot – na pewno wybierzesz właściwy model na miarę potrzeb zwierzaka!