Jaki zapach odstrasza pluskwy?

Pluskwy w domu to wielki problem – przede wszystkim dlatego, że są one trudne do wytropienia, a jeszcze większym problemem jest pozbycie się ich z naszego miejsca zamieszkania. Nie można czekać, aż same odejdą, ponieważ tak się nie stanie – należy podjąć odpowiednie działania, by pozbyć się tych nieproszonych gości z naszego domu. Ukąszenia pluskiew są bardzo bolesne, poza tym ich odchody pozostawiają widoczne ślady na meblach – zwłaszcza tych tapicerowanych. Jak wytępić pluskwy domowe? Jakich zapachów nie znosi pluskwa domowa? Na czym polega skuteczne zwalczanie pluskiew?

Spis treści:

 1. Jaki zapach odstrasza pluskwy
 2. Co odstrasza pluskwy
 3. Co odstrasza pluskwy domowe
 4. Co odstrasza pluskwy domowe sposoby
 5. Czy amol odstrasza pluskwy
 6. Co odstrasza pluskwy forum

Z poniższej treści dowiesz się, czym jest pluskwa domowa, jak wygląda pluskwa, czy ugryzienie pluskwy boli, jak poradzić sobie z dużą inwazją pluskiew, jak znaleźć jaja pluskwy, jak wygląda profesjonalne zwalczanie pluskiew, w jaki sposób skutecznie wytępić pluskwy, w jaki sposób obecność pluskiew wpływa na domowników oraz jakich domowych sposobów użyć do zwalczania pluskiew.

Co odstrasza pluskwy

Zanim przejdziemy do tego, co odstrasza pluskwy, skupmy się na tym, w jaki sposób sprawdzić, czy mamy te nieprzyjemne owady w swoim domu. Aby się ich pozbyć, musimy znaleźć ich gniazdo, a to nie jest łatwe zadanie.

Poszukiwania pluskiew i ich gniazda najlepiej rozpocząć od przeszukania łóżka sypialnianego – to właśnie ono jest najczęstszym miejscem zamieszkania pluskiew w domu. Rozkręćmy ramę łóżka, obejrzyjmy szczeliny w listwach i ścianach obok łoża. Jeśli tam nie znajdziemy gniazda pluskiew, przejrzyjmy kratki wentylacyjne, szpary w meblach, ramki na zdjęcia i ich tylną część oraz żaluzje okienne czy też obrazy na ścianach i powierzchnię za nimi. To najczęstsze miejsca występowania pluskiew, jak i ich ulubione siedliska gniazdowania.

Co odstrasza pluskwy domowe

Teraz czas na wprowadzenie działań, które pozwolą nam uwolnić się od tak nieprzyjemnego problemu, jakim są pluskwy domowe. Możemy skorzystać z wielu metod – zarówno tych domowych jak i środków owadobójczych. Nie mniej jednak zacznijmy od sposobów domowych, ponieważ środki owadobójcze niosą za sobą konsekwencje w postaci trucizny, która działa nie tylko na owady, ale także na ludzi czy domowe zwierzęta. Jakie działania możemy wykorzystać w walce z pluskwami?

 1. Wysoka temperatura
 2. Dokładne odkurzanie mieszkania
 3. Zapachy odstraszające pluskwy

Od czego zacząć? Najlepiej od dokładnego odkurzania całego mieszkania. Mowa tu o odkurzaniu powierzchni płaskich, zakamarków w meblach, odkurzaniu łóżek i szczelin między ich częściami, dywanów, miejsc pod listwami podłogowymi czy kratek wentylacyjnych. Po zakończonym odkurzaniu worek z odkurzacza najlepiej od razu umieścić w worku foliowym i wynieść z mieszkania, by złapane owady nie wydostały się na zewnątrz.

Co odstrasza pluskwy domowe sposoby

Kolejny krok w walce z pluskwami, to wykonanie prania. Rozpoczynamy od prania pościeli i tkanin, w których mogą znajdować się owady. Pamiętajmy, by uprać je czy też suszyć tylko w wysokiej temperaturze – co najmniej 60 stopniach C. Co do pościeli, warto wystawić ją na zewnątrz na jakiś czas, zwłaszcza w zimne dni czy mróz zimą, ponieważ pluskwy nie lubią ani gorąca ani mrozu.

Jeśli mamy taką możliwość, doskonałym działaniem niwelującym występowanie pluskiew jest wykorzystanie myjki parowej. Możemy nią czyścić zarówno meble, tkaniny, dywany jak i materace. Dzięki wysokiej temperaturze i ciśnieniu działa ona znakomicie na dorosłe owady jak i ich jaja, unicestwiając je.

Kolejnym sposobem na ratowanie się przed pluskwami są różnego rodzaju zapachy, których pluskwy nie znoszą. Należą do nich:

 • olejek eukaliptusowy
 • olejek lawendowy
 • nafta
 • spirytus denaturowany
 • goździki
 • kurkuma
 • mięta

Aby chronić dom przed pluskwami i je odpędzić, należy skroplić miejsca najczęstszego bytowania tych owadów właśnie takimi zapachami, mogą być to roztwory z wodą czy też olejki eteryczne.

Czy amol odstrasza pluskwy

Amol to stary i sprawdzony środek leczniczy na wiele dolegliwości – m.in. trawienne. Nie ma informacji na temat tego, czy amol odstrasza pluskwy – być może tak, ponieważ zawarta w nim mięta nie należy do ulubionych zapachów tych gryzących owadów. Nie mniej jednak Amol to doskonały sposób na ukąszenia – także pluskiew. Posmarowane Amolem miejsce po ukąszeniu mniej swędzi i boli, a zaczerwienienie szybciej znika.

Co odstrasza pluskwy forum

Jak już wiemy, pluskwy nie lubią poszczególnych zapachów. Warto chronić się przed ich plagą, stosując olejki eteryczne z mięty i lawendy, najlepiej z olejków jak najbardziej naturalnych, nieszkodliwych również dla nas samych.

Jeśli jednak żadne z proponowanych sposobów domowych na pozbycie się pluskiew nie działają, możemy w ostateczności posilić się w takiej sytuacji profesjonalną pomocą oferowaną przez specjalistyczne firmy zajmujące się odpluskwianiem. Na czym polega taka usługa?

Działa ona na zasadzie zastosowania profesjonalnych środków chemicznych czy też środków ekologicznych (coraz częściej oferowanych przez firmy zajmujące się dezynsekcją). Takie działania obejmują ogół pomieszczeń w danym domu czy mieszkaniu zajętym przez pluskwy i w ostateczności prowadzą do unieszkodliwienia pluskiew w taki sposób, by nie mogły się one dalej rozmnażać i rozprzestrzeniać. Profesjonaliści zajmujący się dezynsekcją wykonają wszystkie konieczne czynności, które skutecznie uwolnią cię od problemu pluskiew w twoim miejscu zamieszkania.

Pamiętaj jednak, że przed zamówieniem dezynsekcji w swoim domu, musisz przygotować się do tego zabiegu w odpowiedni sposób. Jest on bowiem szkodliwy nie tylko dla robaków, ale także i dla ciebie, reszty domowników jak i domowych zwierząt. Zabezpiecz wszystkie produkty spożywcze, ręczniki, sztućce, talerze, karmy dla zwierząt czy też artykuły kosmetyczne. Dopytaj profesjonalistów z firmy dezynsekującej, jakie kroki masz wykonać, nim rozpoczną swoje działania, by zabezpieczyć dom w odpowiedni sposób.