Jak zwalczać muchy skutecznie i niedrogo?

Czy wiesz, że pierwsze znane przez człowieka muchy zamieszkiwały Chiny już 145 milionów lat temu? Nie istnieje osoba, która nie miałaby do czynienia z irytującymi fruwającymi owadami, których brzęczenie i wszędobylskość potrafią doprowadzić do szewskiej pasji. Szczególnie upodobały sobie domy, w których mogą tłumnie żywić się resztkami jedzenia. Muchy, dawniej zwane pszczołami diabła, na szczęście nie są nieśmiertelne, a ich zwalczenie nie przysparza większych problemów. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak pozbyć się uciążliwych much ze swojego mieszkania!

Mucha – zwalczanie

Muchy kochają zbiorowiska ludzi. To właśnie w nich mogą posilić się smakowitymi kąskami, takimi jak resztki jedzenia. Uwielbiają ciepło, a ich największy rój spotkasz, gdy temperatura wynosi około 20 stopni Celsjusza. W niższych temperaturach muchy hibernują, a w tym stanie trwają nawet 6 miesięcy. Po upływie wielu tygodni budzą się i ponownie uprzykrzają życie mieszkańcom.

Mało kto wie, że muchy to stawonogi z rzędu Diptera. Dzielą się na kilka gatunków, a do najpowszechniej znanych należą oczywiście muchy domowe (musca domestica). Jak już wiesz, chętnie żywią się resztkami jedzenia, zwłaszcza gnijącą materią organiczną jak na przykład ogryzki jabłka lub skórki banana. Cały cykl życiowy much, począwszy od wyklucia, a skończywszy na dorosłości, trwa raptem około… 7 dni! To niezwykle krótki czas, nic zatem dziwnego, że muchy szybko się rozprzestrzeniają. Zwłaszcza że przez cały żywot mucha jest w stanie złożyć aż 3 tysiące jaj! Jak widzisz, to naprawdę potężny przeciwnik – ale jak wspomnieliśmy na początku, łatwy do zwyciężenia.

Muchy są irytujące jeszcze pod jednym ważnym względem – tłumnie obsiadają jedzenie. Nieważne czy na stole postawisz świeżo upieczoną karkówkę, czy sałatkę warzywną. Muchy natychmiast zwęszą potencjalny posiłek. To samo w sobie jest frustrujące, ale mało kto myśli o tym, że przenoszą one patogeny, w tym Salmonellę. Poza tym roznoszą pasożyty jelitowe oraz poważne choroby, takie jak czerwonka, gruźlica lub dur brzuszny.

Dlatego właśnie zwalczanie much to priorytet, o którym każdy powinien pamiętać dla dobra swojego oraz bliskich. W następnej części wpisu dowiesz się, jak skutecznie wyeliminować tego niepozornie wyglądającego przeciwnika.

Mucha domowa – zwalczanie. Jakie preparaty?

Jak pozbyć się much szybko, nie wydając przy tym dużo pieniędzy? Niektóre osoby stawiają na tradycyjne metody, takie jak packa na muchy. Niestety, w ten sposób nigdy nie wytępisz wszystkich much, musisz też poświęcić nierzadko godziny na ich eliminację, a na meblach i ścianach pozostają brudne plamy. Dlatego zdecydowanie korzystniej jest zainwestować w profesjonalne preparaty. Jakie?

Tanie i skuteczne są lepy w ciemnym kolorze, pokryte specjalnym klejem. Czarna, świecąca powierzchnia i starannie dobrana substancja szybko zwabiają muchy. Jednak lepy wyglądają nieestetycznie, a kto chociaż raz nie zawadził o nie głową, niech pierwszy rzuci kamieniem. Żarty żartami, ale lepy na muchy przeszkadzają, a wygląd nagromadzonych martwych much odpycha zwłaszcza gości jedzących obiad.

Alternatywa to nowoczesna pułapka na muchy na przykład Fly Catcher, którą umieścisz w dyskretniejszym miejscu. Nie rzuca się ona tak w oczy, a jej skuteczność jest niesamowita – łapie nawet do 80 tysięcy much! Pułapka Fly Catcher nie zawiera chemii, to w 100% naturalny produkt z ekologicznym wabiącym atraktantem. Nęci domowe muchy oraz muchy końskie, wystarczy umieścić ją w nasłonecznionym zakątku.

Dużą popularnością cieszą się specjalne emulsje do rozcieńczenia z wodą, którymi opryskasz newralgiczne miejsca na przykład listwy przypodłogowe, rury, wszelkie szpary oraz okolice mebli. To silne, superskuteczne środki eliminujące przy okazji karaluchy, pluskwy oraz pchły. Właśnie takie właściwości ma wydajny preparat na muchy – One Shot 250ml – z powodzeniem posłuży Ci przez wiele miesięcy i pozwoli definitywnie wytępić irytujące owady.

Mucha końska – zwalczanie skuteczne i tanie

A może szukasz skutecznego środka na muchy końskie? Potocznie zwane gzami, dają o sobie znać zwłaszcza latem, a ich ukąszenia są bolesne, ponieważ muchy mają rozbudowany aparat gębowy wyposażony w ostre szczęki. To właśnie samice atakują zwierzęta i ludzi, chętnie lgną do ciepła, ruchu, błyszczących i ciemnych powierzchni oraz dwutlenku węgla wydychanego przez ssaki.

Na gzy polecamy granulaty, proszki oraz opryski z naszego sklepu. Proszki rozpuszczane w wodzie są bardzo wydajne i efektywne. Powstały preparat szybko i wygodnie rozprowadzisz opryskiwaczem lub zwykłym pędzlem. Możesz zastosować go na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń, nie tylko w domu, ale i oborze, pomieszczeniach gospodarczych lub stajniach oraz chlewniach. Dzięki temu wyeliminujesz gzy błyskawicznie.

Muchy owocówki – zwalczanie w nowoczesnym wydaniu

Mucha domowa, gza i mucha owocówka – to trzy dobrze nam znane gatunki. Ta ostatnia również spędza sen z powiek, zwłaszcza w letnim czasie. I na owocówki jest jednak sposób – granulaty, proszki i opryski działają równie skutecznie i w tym przypadku. Godna uwagi jest też pułapka na muszki owocówki, która ładnie pachnie, nie rzuca się w oczy, a nawet wygląda jak element dekoracyjny. Specjalna budowa sprawia, że muszki mnie wydostaną się z pułapki, a naturalne atraktanty są bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Muchy, owady. Zwalczanie z OneShot

Jak pozbyć się much? Postaw na innowacyjne granulaty, proszki, opryski oraz pułapki. Do wyboru masz nie tylko chemiczne środki, ale i naturalne, ekologiczne preparaty, które polubią zwłaszcza osoby mające na uwadze dobro planety.

Proszki, opryski i pułapki na muchy to najlepsza alternatywa dla przestarzałych pacek i lepek. Czy warto męczyć się i ganiać muchy po domu lub omijać szerokim łukiem zwisające lepy? Nie, szkoda na to czasu, cierpliwości i pieniędzy. Nowoczesne środki ze sklepu OneShot to nowocześniejsze odpowiedniki, które zostaną z Tobą na dłużej.