Jak odstraszyć gryzonie od samochodu?

Gdy nadchodzi jesień, małe zwierzęta futerkowe zaczynają szukać schronienia przed zimnem. Niestety, bardzo często, zamiast robić to w swoim środowisku naturalnym, swojego schronienia szukają pod maską samochodu. Najczęściej pojawiające się tam szkodniki to szczury, kuny, łasice i

Co odstrasza gryzonie

Istnieje kilka sposobów, by odstraszyć gryzonie, które upodobały sobie samochód jako swoje lokum. Domowym sposobem jest umieszczenie pod maską auta niewielkiej ilości kociej lub psiej sierści. Co prawda metoda ta nie zawsze odnosi pozytywne rezultaty, ale warto spróbować. Drugą, równie popularną metodą, jest umieszczenie pod maską kostki toaletowej. To bardzo tania metoda, która znalazła wielu swoich zwolenników.

Odstraszacz gryzoni

Kolejny sposób na odstraszenie gryzoni od samochodu, to urządzenia emitujące ultradźwięki o wysokich częstotliwościach, które nie są słyszalne dla człowieka, natomiast drażniące dla zwierząt. Dźwięków tych nie znoszą zwłaszcza gryzonie, takie jak kuny, łasice i koty. Taki odstraszacz podłącza się na stałe do akumulatora, można go także ustawić w taki sposób, by uruchamiał się tylko w czasie postoju. Pobiera niewiele prądu, dlatego też bez problemu można podpiąć go do akumulatora, bez obaw, że ulegnie rozładowaniu. Aby zwiększyć działanie, można także dokupić do takiego odstraszacza komplet głośniczków, które pokryją dźwiękowo całą przednią część pojazdu. Odstraszacz dźwiękowy w zestawie z głośniczkami kosztuje nieco więcej, jednakże jego skuteczność w takim zestawieniu jest nieporównywalnie większa.

Jak odstraszyć gryzonie z samochodu

Następna metoda, to coraz popularniejsze łączenie ultradźwięków z funkcją elektrycznego pastucha, który dodatkowo porazi nieproszonego gościa, który wedrze się pod maskę auta. Montaż odstraszacza można z powodzeniem zlecić elektromechanikowi, jednak nie jest to czynność skomplikowana i przy odrobinie sprytu można poradzić sobie z tym samemu bez większych problemów. W jaki sposób to zrobić? Najpierw należy znaleźć odpowiednie, stabilne miejsce do zamontowania tego niewielkiego urządzenia. Bardzo ważne jest to, by przymocować je stabilnie, aby nie kolidowało z innymi urządzeniami znajdującymi się pod maską. Kolejny krok to podłączenie przewodów. Przewód o kolorze czerwonym (dodatni) podpinamy bezpośrednio pod dodatnią klamrę akumulatora, zaś przewód niebieski lub czarny (ujemny) – pod klamrę ujemną lub do karoserii auta. Większość urządzeń podłączonych właśnie w ten sposób nadaje się automatycznie do użytkowania. Należy jednak pamiętać, że przed każdym montażem trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi sprzętu i wytycznymi wskazanymi przez producenta. Urządzenia tego typu charakteryzują się zazwyczaj wysoką skutecznością, a będące ich elementem płytki kontaktowe, generują bezpieczny wstrząs elektryczny, który jedynie ogłusza zwierzę, bez wyrządzenia mu krzywdy.

Nawet najwięksi miłośnicy zwierząt, którzy na własnej skórze przekonali się, ile szkód dla samochodu może wyrządzić mała myszka czy też kuna, zmienią swoje podejście do tych niewielkich zwierzątek. Wyposażone w bardzo ostre ząbki, którymi dla zabawy lub też dla utorowania sobie drogi wejścia w ciepłe miejsce pod maską samochodu, gryzą kable czy też inne gumowe elementy. Zarówno pod maską jak i w innych miejscach auta części narażonych na uszkodzenia jest naprawdę wiele.

W kontakcie naszego auta z gryzoniem, w najlepszym wypadku możemy spodziewać się zniszczenia uszczelek – tu akurat koszt naprawy nie jest zatrważający, a problem można łatwo i szybko rozwiązać. Sytuacja wygląda inaczej w momencie, kiedy zwierzak upodoba sobie przewody elektryczne, wodne czy też paliwowe. Wtedy naprawa może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a gdy kierowca w porę nie zauważy usterek, dalsza eksploatacja auta w takim stanie może prowadzić do kosztownej i poważnej awarii – nie wspominając już o tym, że prowadzenie uszkodzonego auta może być także wysoce niebezpieczne.

Gryzonie w samochodzie

Jeśli kuny czy inne gryzonie zadomowiły się w twoim samochodzie, możesz walczyć z nimi w jeszcze jeden sposób, zupełnie naturalny. O czym mowa? Zwierzęta takie unikają kontaktu z innymi zwierzętami. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w psa lub kota. Pies poradzi sobie doskonale z kunami, odstraszy także szczury czy myszy. Kot także bardzo dobrze odstraszy niechcianych gości, którzy pojawią się na jego terenie. Cała sytuacja odbywa się zazwyczaj bardzo naturalnie, a my nie będziemy musieli ingerować w te selekcję żadnymi mechanicznymi sposobami.

Kiedy zauważysz, że pod maską samochodu grasował nieproszony gość, ważne jest to, by umyć komorę silnikową. I tu przychodzi kolejny sposób na bezinwazyjną walkę ze zwierzątkami. Wyczyszczenie komory sprawia, że pozbywamy się zapachów, a to już połowa sukcesu. Kolejny krok, to zabezpieczenie auta przez kolejnymi atakami nieproszonych gości. Zacznij od sprawdzenia dolnej osłony silnika – jeśli jest połamana, należy założyć nową. Jeśli twój samochód nie miał nigdy osłony tego typu, zorientuj się, czy na rynku akcesoriów nie znajdziesz dopasowanej do twojego auta. Co prawda sama plastikowa płyta nie zatrzyma gryzonia, ale pewne jest to, że utrudni mu działania. Niektórzy twierdzą, że samo umieszczenie sierści innego zwierzaka pod maską zagwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo, jednak z doświadczeń przeprowadzonych tą metodą wynika, że działa ona tylko częściowo, bowiem kuny nic nie robią sobie z obecności kociej czy psiej sierści – te zwierzęta są silniejsze i sprytniejsze od małych myszy czy nawet szczurów. Dlatego też wiedząc już, że to właśnie kuna jest przyczyną naszych problemów z autem, najlepiej zaopatrzyć się w nietanią, jednak najskuteczniejszą metodę – tak zwanego elektrycznego pastucha, który sprawi, że zwierzę po dotknięciu przewodu dostanie małego “kopniaka” prądem, co skutecznie zniechęci je do ponownej wizyty pod maską tak zabezpieczonego auta.

Co na komary do samochodu? Co działa na gryzonie?

Mieszkasz w miejscu, w którym fauna panuje nad człowiekiem? A może kupiłeś właśnie samochód, do którego ściągają nieproszeni lokatorzy? Często stosujemy wtedy środki na komary do samochodu w nadziei, że będą w stanie poradzić sobie z każdymi szkodnikami. Na początku warto zacząć od domowych sposobów jak dokładnie oczyszczenie samochodu, ustawienie urządzeń emitujących wysokie dźwięki czy trochę psiej sierści.  Jeśli to ani środki na komary do samochodu nie podziałają, możesz spróbować zastosować nasze preparaty przeciw gryzoniom.

Gryzonie pod maską samochodu – jak sobie z nimi radzić?

Co robisz gdy widzisz gryzonie pod maską samochodu? Szkody wyrządzone przez gryzonie to odwieczny problem, który według niektórych obserwatorów nasila się w miarę jak producenci samochodów używają coraz więcej roślinnych materiałów biodegradowalnych w celu zmniejszenia ilości odpadów. W ostatnich latach w Stanach Zjednoczonych złożono kilka pozwów zbiorowych przeciwko głównym producentom samochodów, w których twierdzono, że winne są produkty na bazie soi, ale sprawy te zostały później oddalone. Gryzonie pod maską samochodu wyglądają z jednej strony całkiem uroczo, a z drugiej – kompletnie nie – szczególnie, jeśli przegryzą jakiś przewód.

Szczur pod maską samochodu

Zwierzęta, takie jak szczur pod maską samochodu, to na pewno nic przyjemnego. Zimą zwierzęta te chcą się przeważnie ogrzać i o ile zbłąkane kotki można czasami usłyszeć i wyjąć, tak ze szczurami sprawa wygląda nieco inaczej. Szczur pod maską samochodu może dokonać niemałego spustoszenia, na przykład przegryzając przewody lub wgryzając się w zbiorniki, a niewiele trzeba, by auto przestało działać. Dlatego też warto zadbać o to, by zwierzęta nie wchodziły pod maskę. Jeśli masz możliwość, trzymaj swoje auto w garażu.

Gryzonie w samochodzie

Gryzonie w samochodzie to prawdziwa plaga. Umieść pułapki pod siedzeniami lub w przestrzeni dla pasażerów, aby przechwycić najeźdźców, gdy samochód jest zaparkowany, ale upewnij się, że usuniesz je przed wprowadzeniem samochodu w ruch. Mocz drapieżnika także załatwi sprawę. Może to brzmieć jak obrzydliwe rozwiązanie, ale jeśli jesteś u kresu sił, mocz zwierząt drapieżnych na pewno przegoni gryzonie. Innym sposobem na gryzonie w samochodzie są specjalne środki przeciwko nim, które skutecznie usuwają je z pojazdu, jednak mogą być niebezpieczne też dla ludzi.