Jak działają krople na kleszcze?

Ochrona przed pasożytami to ważny krok, dzięki któremu zadbasz o zdrowie swojego pupila. Uchronisz go przed różnymi chorobami, które finalnie mogą dotknąć nie tylko zwierząt, ale również ludzi, którzy mają z nimi kontakt. Szczególnie groźne są kleszcze, które często prowadzą do boreliozy czy kleszczowego zapalenia mózgu. Wspomniane szkodniki kryją się najczęściej wśród zalesionych i trawiastych terenów. Z tego względu natkniesz się na nie, wybierając się na spacer, nad jezioro, a nawet w trakcie codziennej wizyty w mieście. Niestety kleszczy nie brakuje, dlatego postaw na sprawdzone rozwiązanie, jakim są krople na kleszcze. Co warto o nich wiedzieć? Odpowiadamy!

Krople na kleszcze

Specjalistyczne krople powodują śmierć kleszczy we wszystkich stadiach rozwojowych.  Działają błyskawicznie, gdyż w ciągu 24 – 48 godzin od zastosowania. Kleszcz na zabezpieczonym pupilu szybko jest zabijany przez kroplowy preparat. Insekt wysycha, w efekcie czego sam odpada ze skóry zwierzaka. Krótki czas efektywnego pozbycia się kleszczy nie pozwala na transmisję chorobotwórczych mikroorganizmów do ciała psa lub kota.

Największą popularnością cieszą się krople typu spot-on, w formie pipety z jednorazową dawką preparatu do podania bezpośrednio na skórę pupila. Krople dozuje się odpowiednio do masy ciała zwierzaka, co pozwala na precyzyjniejsze i bezpieczne działanie substancji czynnych. Obecnie na rynku stosuje się na przykład substancję o nazwie fipronil, która skutecznie zwalcza kleszcze oraz pchły. Fipronil gromadzi się w gruczołach łojowych i mieszkach włosowych. Uwalniany jest na powierzchnię skóry z wydzielanym łojem zwierzęcia.

Warto wspomnieć, że sprawdzone krople na kleszcze nie przenikają do krwiobiegu. Ich działanie uwalnia substancje czynne przez dłuższy czas. Dla pewności efektu nie należy kąpać pupila dwa dni przed oraz dwa dni po zastosowaniu kropli. Natomiast pipeta do kropli powinna być zużyta w całości na jedno zwierzę . Preparat aplikuje się na skórę, między łopatkami, wzdłuż kręgosłupa oraz od łopatek do nasady ogona. Kluczową kwestią jest oczywiście systematyczność. Podawaj krople na kleszcze swojemu zwierzakowi co 4 tygodnie.

Krople na kleszcze dla psa

Jeśli Twój pies nie preferuje tabletek doustnych lub szybko radzi sobie ze ściągnięciem obroży owadobójczej, to krople na kleszcze będą idealnym rozwiązaniem. Zastosowane na tylną partię ciała nie zostaną zlizane przez psiaka. Wysokiej jakości krople nie są szkodliwe dla psa, a jedynie dla insektów, które ulokowały się na jego skórze. Taki preparat skutecznie unicestwi zarówno kleszcze, jak i pchły.

Warto zabezpieczać swojego psa przez cały rok, ponieważ kleszcze żerują niezależnie od sezonu letniego, czy zimowego. Systematyczne podawanie kropli na kleszcze uchroni go przed chorobami, a Ty będziesz spokojny o jego rozwój i stan zdrowia. Dodatkowo ochronisz siebie i najbliższych, którzy mają kontakt z pieskiem. To ważny aspekt, o którym należy pamiętać zwłaszcza podczas spacerów z pupilem.

Krople na kleszcze dla kota

Dla kotów z reguły są przeznaczone krople na kleszcze bez permatryny. Dlatego pamiętaj, żeby nie stosować tych samych preparatów, jakie podaje się pieskom, ponieważ w swoim składzie mogą zawierać właśnie tę substancję. Jednorazowe podanie kropli to odpowiednie zabezpieczenie, które gwarantuje spokój na kilka tygodni. Po tym czasie należy powtórzyć czynność, aby mieć pewność, że Twój kot w dalszym ciągu jest chroniony przed kleszczami oraz pchłami. Krople dla kotów aplikuje się na kark, więc jest to szybkie i bezproblemowe rozwiązanie, do którego Twój pupil z łatwością się przyzwyczai.

Wybierając odpowiednie krople na kleszcze dla kota, koniecznie zwróć uwagę na ulotkę preparatu. Niektóre z nich nie będą dobre dla kociąt poniżej 8 tygodnia życia, kotek w ciąży lub kotów o niskiej masie ciała. Jeśli Twój pupil jest naprawdę duży możliwe, że będzie potrzebna druga pipeta, która zapewni należytą ochronę.

Krople na kleszcze dla psa – ranking

Jeśli zależy Ci na najlepszych i najskuteczniejszych kroplach na kleszcze dla Twojego psa, warto, abyś zwrócił uwagę na obecny ranking. Jest to jeden z najprostszych i rzetelnych sposobów na dobranie odpowiedniego preparatu dla pupila. W rankingu kropli na kleszcze znajdziesz preparaty sprawdzone pod kątem składu, efektywności działania, a także okresu ochronnego. Są to również krople z najlepszymi opiniami oraz stosunku pojemności do ceny.

Świetnym produktem są krople na kleszcze i pchły z naszej oferty. Mają niezwykle skuteczny skład, który został wzbogacony wieloma substancjami czynnymi odpowiedzialnymi za eliminacje nie tylko kleszczy, czy pcheł, ale także wszy oraz innych pasożytów. W asortymencie sklepu OneShot prym wiodą naturalne krople na kleszcze, które nie zawierają chemicznych dodatków. Ekologiczne produkty są najbezpieczniejsze dla zwierzaków, ale i ludzi. Te krople eliminują kleszcze i pchły niezależnie od ich stadium rozwojowego.

Krople na kleszcze dla psa – opinie

Wybierając odpowiednie krople na kleszcze dla swojego pupila, najlepiej zasugeruj się opinią innych użytkowników, którzy mieli okazję przetestować dany preparat. Dzięki temu Twój zakup będzie precyzyjniejszy, ponieważ polecany preparat przyniesie najlepsze efekty. W Internecie znajdziesz wiele rzetelnych opinii, które ułatwią Ci dopasowanie preparatu do Twojego psa lub kota.

Klienci, którzy skorzystali z kropel na kleszcze naszej marki, piszą o bardzo silnym działaniu, ochronie przez minimum 4 tygodnie czy dobrym stosunku ceny do ilości preparatu. W ofercie mamy krople przeznaczone dla małych psów, o wadze do 10 kg, ale i dla dużych pupilów na przykład do 20 kg. Dzięki temu z łatwością dopasujesz produkt do potrzeb swojego zwierzaka i zadbasz o jego zdrowie!