Jak działa trutka na myszy?

Obecność myszy w gospodarstwie domowym to powszechny problem. Te niewielkie gryzonie osiedlają się w spiżarniach, piwnicach i garażach – wszędzie tam, gdzie mają dostęp do pożywienia oraz schron. Zjawisko to potęguje zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, kiedy to myszy szukają ciepłego miejsca, by przetrwać mrozy. W jaki sposób pozbyć się myszy z domu? Jak działają trutki na myszy?

Spis treści:

  1. Jak działa trutka na myszy
  2. Trutka na myszy działanie
  3. Trutka na myszy w saszetkach
  4. Trutka na myszy w płynie
  5. Trutka na myszy granulat
  6. Trutka na myszy wysuszająca
  7. Trutka na myszy mumifikująca
  8. Trutka na myszy mumifikująca jak działa
  9. Trutka na myszy po jakim czasie działa

Z poniższego tekstu dowiesz się, co pomaga w zwalczaniu gryzoni, jaka jest szybkość działania trutki na myszy, jak pozbyć się myszy domowej, jakie rodzaje trutek można zastosować na gryzonie, czy istnieją domowe sposoby na wypędzenie myszy oraz jaka jest skuteczna trutka na gryzonie w domu.

Trutka na myszy działanie

Trutka na myszy to powszechnie znane i najczęściej stosowane rozwiązanie unicestwienia gryzoni, kiedy pojawia się problem z pozbyciem się ich z naszego otoczenia. Hale magazynowe, domy, piwnice, garaże, spiżarnie, pomieszczenia gospodarcze – gryzonie chętnie osiedlają się w tego typu miejscach. Środki gryzoniobójcze mają za zadanie skutecznie wytępić tych niechcianych gości. Ich silne działanie sprawia, że są w stanie poradzić sobie nawet z całym stadem szkodników. Aktualnie w ofertach sprzedaży znaleźć można wiele rodzajów trutek na myszy i inne gryzonie – popularne trutki jak granulki, saszetki, preparaty w płynie czy też w płatkach, mechaniczne łapki – to wszystko daje wiele możliwości zadziałania na uporczywe szczury i myszy.

Trutka na myszy w saszetkach

Ten rodzaj trutki to rzekomo najskuteczniejszy rodzaj środka gryzoniobójczego, dostępnego na rynku. Trutka na myszy w saszetkach doskonale sprawdza się w miejscach, w których gryzonie mają dostęp do źródeł pożywienia, bowiem posiada ona atrakcyjny zapach, który skłania szkodniki do konsumowania go. Magazyny żywności czy spiżarnie domowe to zatem najlepsze miejsca do zastosowania tego rodzaju trucizny. To, co odróżnia trutkę w saszetkach od innych środków gryzoniobójczych to fakt, że jest ona w postaci pasty – stanowi zatem smaczny kąsek dla głodnych myszy.

Trutka na myszy w płynie

Trutka na myszy w płynie to kolejny rodzaj środka służącego do pozbycia się niechcianych gryzoni z naszego otoczenia. Sprawdza się ona najlepiej latem, w upalne dni. Dlaczego? Ponieważ dodaje się ją do specjalnie przygotowanego dla gryzoni poidła. Spragnione szkodniki korzystają z tego udogodnienia, gasząc pragnienie, przez co jednocześnie spożywają truciznę w postaci płynnej. To bardzo skuteczna metoda na wyzbycie się myszy czy szczurów, jednak pamiętajmy, by do poidła nie miały dostępu inne zwierzęta domowe, ponieważ może to grozić ich otruciem i rychłą śmiercią.

Trutka na myszy granulat

Granulat to najpopularniejsza forma trutki na myszy. Jego wielka zaleta, to przystępna cena oraz możliwość eliminacji nawet dużej grupy szkodników na raz. W jaki sposób stosować granulat na myszy? Należy rozsypać go w miejscach występowania gryzoni czy też na ich żerowisku. Aromat granulek przyciągnie szkodniki, które posilą się trutką zamiast innego rodzaju pożywienia.

Trutka na myszy wysuszająca

Trucizna na gryzonie to mocno toksyczny środek, który działa na nie zabójczo, stopniowo zatruwając je od wewnątrz i powodując powolną śmierć. O skuteczności danej trutki świadczy fakt, że działa ona powolnie, przez co zwierzęta nie umierają od razu, dzięki czemu reszta stada nie czując zagrożenia, również karmi się daną trutką. To naumyślne działanie ma na celu w jak największym stopniu pozbyć się nieproszonych gryzoni z naszego otoczenia.

Co oznacza “trutka wysuszająca”? Mianowicie to, że doprowadza ona w ostateczności, już po śmierci zwierzęcia, do jego mumifikacji – wyschnięcia. Tłumacząc prosto – trutka zasusza gryzonia od środka. Czemu ma służyć takie działanie trutki na gryzonie? Dzięki mumifikacji ciała gryzonia, po jego śmierci nie dochodzi do jego rozkładu, dzięki czemu w pomieszczeniu nie unosi się nieprzyjemny zapach padliny. Choć ten sposób neutralizacji gryzoni nie należy do najbardziej humanitarnego, jest skuteczny, kiedy plaga gryzoni rozprzestrzeni się na terenie naszego gospodarstwa domowego.

Trutka na myszy mumifikująca

Trutka na myszy mumifikująca może występować w formie tradycyjnego granulatu, ale także w saszetkach z pastą. Ten rodzaj środka gryzoniobójczego doskonale sprawdza się w sytuacjach, kiedy gryzonie mają dostęp do innego rodzaju pożywienia. Pasta tworzy dla nich smaczny, aromatyczny kąsek, dzięki czemu wybierają ją zamiast innego rodzaju jedzenia. Co istotne, działanie pasty niesie za sobą opóźnione efekty, przez co gryzonie nie czują zagrożenia podczas jej spożywania. Pasty w saszetkach to skuteczna trucizna, która posiada właściwości mumifikujące, co oznacza, że po śmierci ciało myszy nie ulega rozkładowi, tylko zasycha.

Trutka na myszy mumifikująca jak działa

Skoro mowa o środkach gryzoniobójczych, zastanówmy się, dlaczego to właśnie nas dotknął tak nieprzyjemny problem w postaci nieproszonych gości. Musimy mieć świadomość, że zarówno myszy jak i szczury najczęściej osiedlają się w miejscach, w których znajdą coś do jedzenia. Dlatego też magazyny ze zbożem czy domowe spiżarnie to ulubione miejsca bytowania myszy. Możemy spotkać je także w domach jednorodzinnych, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy to szukają ciepłego miejsca, by przetrwać mrozy.

Co możemy zrobić, by uchronić się od gryzoni? To sprytne, potrafiące chodzić po murach zwierzęta, dlatego też należy zabezpieczyć przed zimą zewnętrzną część domu, sprawdzić, czy w elewacji nie ma żadnych otworów, które ułatwią myszom wejście na nasz teren. Poza tym, spiżarnie i innego rodzaju pomieszczenia powinny być utrzymywane w porządku, jedzenie pakowane w szczelne pojemniki, by gryzonie nie miały powodu na osiedlanie się w tego typu miejscach.

Trutka na myszy po jakim czasie działa

Szybkość działania trutki zależy od jej rodzaju i jakości. Przedział czasowy po zjedzeniu trutki jest mniej więcej podobny – trwa zazwyczaj od 48 godzin do 7 dni. Trutki na gryzonie celowo działają z opóźnieniem – myszy i szczury są bardzo czujne – jeśli jedno z nich zatruje się pożywieniem i umrze, reszta nie tknie danego jedzenia. Opóźnione działanie trutek sprawia, że są bardzo skuteczne w procesie zwalczania myszy, nawet ich dużych stad.

Co ważne, należy pamiętać, że trutki na gryzonie posiadają substancje, które działają trująco także na koty, psy czy dzieci. Mogą wywołać krwotok wewnętrzny, a nawet zabić! Dlatego też, używając trutek na myszy i szczury, bądźmy rozważni i uważni.