Pogryzione kable, odchody, dziurawe uszczelki – to tylko niektóre ze szkód, jakie tworzą gryzonie pod maską twojego samochodu. Co więcej – szczury i myszy są nosicielami wielu groźnych chorób. Jesienią i zimą, kiedy środowisko naturalne staje się dla nich nieprzyjemne, gryzonie poszukują ciepłego, przyjemnego miejsca, często wybierając w ten sposób wnętrze naszego samochodu. W jaki sposób pozbyć się tych uciążliwych szkodników?

Szczury co je odstrasza

Szczury i myszy rozmnażają się bardzo szybko i niszczą wszystko, co napotkają na swojej drodze. Ponadto są nosicielami bardzo groźnych dla człowieka chorób – świerzbu, chorób pasożytniczych, zatruć pokarmowych czy salmonellozy. O obecności gryzoni świadczy specyficzny zapach amoniaku – np. szczury zaznaczają trasę swoich wędrówek kroplami moczu. Ślady ich obecności łatwo również zobaczyć – samochodowa instalacja elektryczna, przewody hamulcowe czy maty wygłuszające komorę silnika to ich częste „menu” podczas bytowania pod maską auta. Istnieje na szczęście kilka skutecznych metod, by pozbyć się tych nieproszonych gości i skutecznie zniechęcić ich przed kolejnymi wizytami w naszym samochodzie.

Jedna z metod to odstraszacze ultradźwiękowe. Emitują fale dźwiękowe o częstotliwości około 23kHz, które dla ludzkiego ucha są w zasadzie niesłyszalne, natomiast dla gryzoni – np. szczurów – są bardzo drażniące, dlatego też w taki sposób zabezpieczone miejsce zdecydowanie nie będzie ich ulubionym do osiedlenia.

Odstraszacz na szczury i myszy

Kolejny sposób to preparaty chemiczne. Na rynku istnieje szeroki wybór środków chemicznych, które mają na celu odstraszyć zwierzęta swoim zapachem. Wystarczy spryskać miejsca potencjalnie narażone na odwiedziny gryzoni, a to powinno je skutecznie zniechęcić przed zasiedleniem się.

Odstraszacz na szczury do samochodu

Istnieje również bardziej inwazyjny sposób na pozbycie się nieproszonych gości spod maski auta. To zamontowanie zabezpieczenia elektrycznego. Ma ono za zadanie lekko porazić zwierzę prądem, kiedy te spróbuje wgryźć się w przewody elektryczne lub też inne elementy znajdujące się pod maską. Urządzenia te charakteryzują się zazwyczaj wysoką skutecznością, a będące ich elementem płytki kontaktowe generują bezpieczną dawkę wstrząsu elektrycznego, która ma tylko odstraszyć gryzonie, a nie je zabić.

Poza metodami wymienionymi wyżej są też naturalne sposoby na odstraszenie szkodników. Pierwszy sposób, to pozostawienie w miejscach ich bytowania sierści innego zwierzaka – psa czy kota. Gryzonie nie lubią innych zwierząt, dlatego też, czując ich zapach, nie są chętne, by przebywać w takim miejscu. Pamiętajmy jednak, że zapach sierści wietrzeje, dlatego metoda taka nie jest długotrwała. Lepszym pomysłem jest żywy zwierzak, pies albo kot, który będzie czuwał nad swoim terytorium i skutecznie rozprawi się z gryzoniami chcącymi zagarnąć choćby małą jego część.

Co odstrasza szczury w ogrodzie

O możliwości pojawienia się gryzoni na terenie ogrodu warto zacząć myśleć na długo przed ich zawitaniem. Przede wszystkim pamiętajmy, że szczury i myszy nie lubią niektórych zapachów. Umieszczenie w ogrodzie mięty, rumianku, czosnku czy pomidorów sprawi, że gryzonie prawdopodobnie poszukają innego miejsca bytowania. Nie mniej jednak, próbując pozbyć się szkodników z naszego terenu, najczęściej sięgamy po trutki. Na rynku spotkamy ich szeroki wybór, jednak należy pamiętać, że trutki takie są także trujące dla ludzi i zwierząt przydomowych, dlatego też używanie ich wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Bardziej humanitarną metodą jest zakup pułapki czy też karmnika deratyzacyjnego, która nie zabija zwierzęcia, a jedynie go unieruchamia. Warto pamiętać, że gryzonie nie lubią zmian, a wręcz boją się ich. Dlatego też nie powinno się zmieniać miejsca takiej pułapki. Natomiast do karmnika nie powinno się wkładać trutki od razu. Szczury to inteligentne stworzenia, zatem najpierw należy je przyzwyczaić do nowego obiektu, a dopiero po upływie kilku dni zastosować trutkę.

Zwolennicy naturalnych metod także mają kilka możliwości. Przede wszystkim należy w takim wypadku starać się, by nie tworzyć w ogrodzie przyjaznego dla gryzoni środowiska. Pamiętajmy, by usuwać resztki pożywienia, resztki roślin oraz wyrzucać skoszoną trawę. Jeśli szkodniki nie znajdą jedzenia ani nie będą miały się gdzie ukryć, prawdopodobnie nawet jeśli zagoszczą w twoim ogrodzie, nie zabawią w nim zbyt długo. Dobrym pomysłem jest także zasadzenie w swoim ogrodzie roślin, których zapachu zwierzęta te nie tolerują. Mowa tu o mięcie, czosnku czy rumianku, które zostały wymienione szczegółowo w tekście poniżej. Można także zastosować metodę odstraszającą na zasadzie rozłożenia rozgniecionych ząbków czosnku w miejscach potencjalnie narażonych na osiedlenie się gryzoni, jak szpary, szczeliny czy inne, bezpieczne dla nich miejsca.

Odstraszacz na szczury opinie

Poszczególne metody walki z gryzoniami dają różne efekty. Niektórzy stosują w tym celu środki chemiczne w postaci trutek, inni siłują się z gryzoniami na zasadzie rozstawiania pułapek. Prawdą jest jednak taka, że gryzonie rozmnażają się niezwykle szybko, a gdy mowa o szczurach, są one dodatkowo inteligentne i niełatwo poradzić sobie z ich wyplenieniem. Dlatego też warto zastosować kilka metod na raz, by zwiększyć szanse na sukces. Dobrze jest mieć w swoim gospodarstwie domowym psa lub kota, którzy to będą odstraszać inne zwierzęta. Poza tym pamiętajmy, że gryzonie będą unikały miejsc, w których poczują zapach czosnku, czarnego bzu, żywotnika, jałowca, ziela gorczycy, mięty, rumianku, tymianku i lawendy. Dla ułatwienia, można również skorzystać z gotowych granulatów dostępnych w sklepach, nasączonych zapachami, które mają na celu odstraszyć skutecznie nieproszonych gości.

Zapach odstraszający myszy – zapewnij sobie spokój

Zapach odstraszający myszy dostępny w naszym sklepie to doskonały środek na możliwie bezinwazyjne pozbycie się niechcianych gości lub – co gorsza – lokatorów z naszego domu. Myszy bywają urocze, ale jeśli pojawiają się niechciane i niezapowiedziane, zwykle chcemy się ich jak najszybciej pozbyć. W tym celu warto zakupić zapach odstraszający myszy, który skutecznie odstrasza myszy, szczury oraz inne podobne gryzonie. Trzymają się one wtedy z daleka, a Ty możesz komfortowo spędzać jesienne oraz zimowe popołudnia – nie bojąc się o swoje zapasy w spiżarni.

Myszy nie lubią zapachu wielu roślin. Co jeśli naturalne odstraszacze nie pomagają?

Generalnie myszy nie lubią zapachu mięty czy dzikiego rumianku, ale także wielu innych roślin. Co zrobić, jeśli są już na te zapachy uodpornione? Dużo osób sięga po radykalne środki, jakimi są łapki i inne silnie trujące preparaty przeznaczone do deratyzacji. Jest szansa, że dobrze rozprowadzone środki sprawią, że gryzonie odejdą raz na zawsze. Myszy nie lubią zapachu, który wydzielają pewne odstraszacze, ale trzeba mieć na uwadze także zwierzęta domowe, które mogą się natknąć na taką trutkę czy inną łapkę.

Co odstraszy myszy? Staramy się odpowiedzieć!

Jeśli nie chcesz zaczynać od trucizn, warto zastanowić się co odstraszy myszy na tyle skutecznie, by nie chciały już do Ciebie wracać. Możesz zastosować naturalne formy odstraszania – na przykład suszoną miętę, dziki rumianek albo inne znane jeszcze naszym babkom sposoby na radzenie sobie z tymi małymi szkodnikami. Jeśli jednak to nie zadziała, to to co odstraszy myszy na pewno, to zaproponowane przez nas rozwiązania, które działają w stu procentach! Są one także używane przez specjalistyczne ekipy, więc fakt ten mówi sam za siebie!