Podobno dom w którym można spotkać pająka to dom szczęśliwy. Jednak nie wszystkim to odpowiada, pająki wywołują strach, panikę, a u niektórych nawet atak arachnofobii. Walka z nimi nie jest łatwa, ale są sposoby na to, żeby pozbyć się ich z domu raz na zawsze. Jakie?
W poniższym wpisie dowiesz się jakie opryski na pająki można zastosować w domu, jakie na zewnątrz domu, a jakie w ogrodzie. Sprawdzimy również jaki preparat jest jednym z lepszych dostępnych obecnie na rynku.
Pająki oprysk
Zacznijmy od naturalnych metod, dzięki którym można pozbyć się pająków na początkowym etapie:
- czystość – to niezbędny etap, jeśli chcemy rozprawić się ze wszelkimi insektami, nie tylko pająkami. Brud, okruszki, pozostawione owoce i warzywa sprzyjają pojawianiu się robaków,
- unikanie zbieractwa i przetrzymywania starych drobiazgów w kartonach,
- montaż moskitiery w oknach,
- pozostawienie na oknach roślin, które odstraszają pająki np. lawendy, mięty pieprzowej, herbacianego drzewa lub rozproszenie olejków zapachowych z domieszką wody w zakamarkach, w których pająki potrafią się często pojawiać.
Jeśli te sposoby nie pomogą to warto sięgnąć po chemiczne odstraszacze np.
- koncentrat do walki z pająkami, który rozprowadza się z zastosowaniem spryskiwacza,
- elektryczne odstraszacze pająków, które z użyciem ultradźwięków odstraszają insekty,
- chemiczne opryski – to jedna z najskuteczniejszych metod, omówimy ją dokładniej w kolejnych rozdziałach.
Oprysk na pająki w domu
W celu pozbycia się jednego pająka można skorzystać z domowych sposobów lub sprayu na pająki. Jednak wytępienie większej ilości pająków wymaga już zastosowania silniejszych preparatów, takie jak opryski na pająki, czyli metoda, wykorzystująca silny koncentrat do rozdrobnienia z wodą.
Opryski na pająki są najmocniejszą, profesjonalną metodą stosowaną przeciw muchom, meszkom, pająkom, komarom, kleszczom itd. Używana jest z wykorzystaniem stężonego koncentratu, zazwyczaj rozdrobnionego z wodą, a następnie z użyciem opryskiwaczy ręcznych, spalinowych, pompowych i termicznych zamgławiaczy jest wykorzystywana do oprysku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Można go stosować w takich pomieszczeniach jak: dom mieszkalny, zakłady przetwórstwa żywności, hotele, restauracje, stajnia, mleczarnia, budynek użytku publicznego, szkoły, żłobki, przedszkola, siłownie, domy spokojnej starości, stołówki, siłownie, kina oraz teatry, budynek gospodarczy, innego rodzaju budynek rolniczy, obora itd.
Opryskiwacz działa w sposób natychmiastowy nawet do 12 tygodni.
W jaki sposób działa taki oprysk? Oprysk wytwarza niewidoczną barierę dla pająków i owadów, chroniąc również powierzchnię przed ponownym zagnieżdżeniem pająków przez dłuższy okres czasu.
Oprysk na pająki jest preparatem bezpiecznym, bezzapachowym, który nie brudzi ścian, podłóg, opryskiwanych tkanin. Pomieszczenie po zastosowaniu preparatu można używać już po upływie zaledwie 30 minut.
Preparat do oprysku charakteryzuje się:
- wysoką wydajnością koncentratu,
- profesjonalnym zastosowaniem wśród specjalistycznych firm,
- nieplamiącą i łagodną konsystencją,
- bezzapachową wonią,
- jest możliwy do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków,
- wysoką skutecznością w walce z pająkami i wszelkimi insektami,
- widoczną skutecznością już po pierwszym użyciu,
- długotrwałym działaniem,
- wyniszczaniem z użyciem efektu rezydualnego – wyniszcza zarówno larwy, jak i dorosłe osobniki.
Przede wszystkim przed użyciem trzeba zabezpieczyć żywność, artykuły, na które może wywrzeć bezpośredni wpływ np. zabawki dla dzieci, zwierząt. Preparat stosuje się zazwyczaj w stężeniu 10ml/ 2l wody. Najlepiej realizować oprysk z użyciem specjalnie do tego dostosowanego ręcznego spryskiwacza. Jeśli oprysk ma być realizowany na większej powierzchni wówczas najlepiej zaaplikować preparat z zastosowaniem ciśnieniowego opryskiwania. Właściwości biobójcze preparat wykazuje zazwyczaj po 2 dniach od użycia. Jeśli na opryskiwanym terenie znajduje się dużo osobników, wówczas procedurę oprysku najlepiej jest powtórzyć.
Należy pamiętać, że w celu osiągnięcia trwałego efektu, czas wykonywana oprysku powinien nie być dłuższy niż 30 minut, a czas wietrzenia pomieszczenia po oprysku około 60 minut. Powierzchnie, które mogą mieć dostęp do żywności, należy po oprysku bardzo dokładnie umyć z użyciem dostępnych detergentów.
Oprysk na pająki na zewnątrz
Szukasz oprysku, który zadziała również na zewnątrz? Nie każdy z nas chce mieć przy domu rozłożone pajęczyny. To zresztą też pierwszy znak, że pająki te mogą przedostać się również do środka naszego domu. Warto wykorzystać oprysk, który nie niszczy elewacji, a jednocześnie działa długo i co najważniejsze jest skuteczny.
Preparat na zewnątrz dobrze rozpylić na ścianach zewnętrznych, fundamentach, tarasach czy okiennych szczelinach, chodnikach, podjazdach, ścieżkach jak również na parkingu przydomowym, przy pojemnikach na odpady – to szczególnie częste miejsce obecności pająków i innych insektów.
Oprysk na pająki w ogrodzie
Pająki w ogrodach często rozkładają sieć pomiędzy roślinami, co wizualnie nie zachęca do podziwiania ogrodu. Zarówno rośliny, jak i posadzone w ogródku warzywa uprawne, owoce wymagają zastosowania środka delikatnego, a zarazem skutecznego. Takim preparatem może być np. One Shot Oprysk na Pająki.
Preparat ten zwalcza nie tylko pająki, a również pchły, pluskwy, karaluchy. Dodatkowo wykazuje się niezwykłą skutecznością i ograniczoną toksycznością dla człowieka, dlatego może być stosowany nawet w szpitalach (poza obszarami działalności klinicznej), w stołówkach, w restauracjach, szkołach, żłobkach, przedszkolach i w wielu innych miejscach.
Odstraszacz pająków – czy to działa?
Jeśli cierpisz na Arachnofobię, z pewnością przyda Ci się odstraszacz pająków. Czy to działa i takie rozwiązanie w ogóle ma prawo bytu? Naszym zdaniem tak. Opryski nie są zbyt skuteczne w pozbywaniu się pająków, chyba że chodzi o bezpośredni oprysk na twarz pająka za pomocą pestycydu kontaktowego. Ograniczoną skuteczność może mieć natomiast stosowanie pozostałości środków owadobójczych w szczelinach i pęknięciach, przez które pająki przechodzą. Właśnie w takich celach używany jest odstraszacz pająków. Czy to działa poza szczelinami? Ciężko stwierdzić.