Preparat na dzikie ptaki
Wyświetlanie jednego wyniku
-
Odstraszanie Ptaków – Żel ByeBirds
99,99 złPokrywa powierzchnie do 2 metrów!
- Przeznaczony do stosowania o każdej porze roku
- Wytrzymuje ekstremalne temperatury i długie okresy nasłonecznienia
- Deszcz ani kurz nie ma wpływu na produkt
- Długotrwały efekt – ponad 2 lata na zewnątrz i nawet do 7 lat w pomieszczeniach wewnętrznych!
- Opakowanie zawiera 8 tacek z żelem.
Ptaki potrafią uprzykrzyć życie. Przylatują na balkon, mogą uszkodzić budynek, elewację, zabrudzić podłogę, ale również czynić inne szkody.
Z tego względu konieczne jest zastosowanie środków, które będą odstraszać ptaki i sprawiać, że nie będą one przylatywać w miejsce, w którym ich być nie powinno.
Środki te nie czynią żadnej krzywdy ptakom – są to preparaty odstraszające ptaki, takie jak odstraszacz na gołębie, na ptaki innych gatunków.
Preparat odstraszające dzikie ptaki
Metod na odstraszanie ptaków jest wiele. Wyróżniają się one różną skutecznością, a także mogą być stosowane w różnych miejscach.
Należy pamiętać, że środki odstraszające ptaki trzeba dopasowywać do miejsca oraz do warunków.
I tak, na przykład dostępne są środki fizyczne, takie jak kolce (odstraszacz na gołębie), które mają za zadanie uniemożliwiać gołębiom siadanie na parapecie czy balustradzie balkonu.
Kolce takie chronią elementy architektoniczne, takie jak właśnie balustrady, dachy, parapety czy balkony przed przesiadywaniem, nocowaniem czy gniazdowaniem ptaków na danym terenie.
Co ważne, aby kolce działały, należy dopasować ich zagęszczenie do gatunku ptaka. Dla gołębi kolce nie muszą być bardzo zagęszczone, jednak dla mniejszych ptaków należy wybrać kolce bardziej zagęszczone.
Choć to skuteczny odstraszacz na ptaki (zabiera fizyczną przestrzeń, której ptaki nie mogą wykorzystać, aby usiąść), nie prezentuje się bardzo efektownie.
Najlepiej spróbować ukryć taki odstraszacz na ptaki w pewien sposób, tak, aby kolce spełniały swoją funkcję, ale także tak, by nie stanowiły defektu estetycznego.
Innym rodzajem produktu, jakim jest środek odstraszający ptaki, jest metoda dźwiękowa. Dźwiękowe preparaty odstraszające ptaki to metoda stosowana z powodzeniem między innymi na lotniskach.
Odstraszacz na ptaki sprawdza się też w parkach, sadach, składowiskach odpadów komunalnych i wielu innych miejscach.
Stosowanie takich metod jest skuteczne, jednak nie zawsze działa w przypadku gołębi, jak również ptaków, które w danej okolicy mają swoje źródło pokarmu.
Jak działa taki środek?
Odstraszanie ptaków odbywa się za pomocą emitowania dźwięków naturalnych odgłosów atakujących ptaków: sokołów, jastrzębi praz orłów.
To metoda na ptaki jest całkowicie bezpieczna dla środowiska naturalnego i dla samych ptaków.
Trzeba jednak pamiętać, że odstraszacz ptaków jest głośny, więc nie sprawdzi się w przypadku domów jednorodzinnych czy balkonów w bloku.
Zainstalowane w pobliżu zabudowań odstraszacze na ptaki mogą być uciążliwe dla ludzi i zwierząt domowych.
Preparat odstraszające ptaki
Inną metodą na odstraszanie ptaków, odstraszanie gołębi jest także preparat na dzikie ptaki typu: system wizualny odstraszania ptaków. Są to przeważnie środki na dzikie ptaki typu makiety przedstawiające ptaki drapieżne, jak również specjalne balony, latawce czy też taśmy holograficzne.
Taka metoda odstraszania ptaków często wykorzystywana jest jako wspomagająca dla metody dźwiękowej oraz hukowej (czyli np. armatek hukowych stosowanych z dala od zabudowań mieszkalnych).
Równoczesne stosowanie kilku metod sprawia, że skuteczność odstraszania znacznie się zwiększa. Nie da się jednak dzięki metodzie wizualnej na ptaki skutecznie płoszyć gołębi miejskich, które są przyzwyczajone do dźwięków i obrazów i ogólnie są niezbyt płochliwe.
Warto jednak zwrócić uwagę, że środki w postaci naklejek przedstawiających sylwetki ptaków chronią przed rozbijaniem się o powierzchnie szklane, np. bariery akustyczne czy szyby.
Preparaty na dzikie ptaki
Skuteczne środki odstraszające dzikie ptaki czy środki odstraszające gołębie występują również w formie np. żelu. Trzeba zaznaczyć, że takie środki na gołębie nie czynią ptakom krzywdy.
Żel odstrasza je poprzez dotyk, zapach, smak lub wygląd. Ptaki szybko zauważają żel. Wywołuje on u nich uczucie gorąca i zimna, gdy go dotkną.
Dodatkowo środki tego typu zapobiegają przesiadywaniu i gniazdowaniu ptaków w danym miejscu. Przestrzenie zabezpieczone żelem stają się dla nich nieatrakcyjne i niewygodne. Środek skutecznie zniechęca ptaki do przebywania w danym miejscu.
Żele na odstraszanie ptaków są proste w użyciu. Taki preparat odstraszający nie wymaga rozrabiania z wodą, można go stosować od razu, bezpośrednio z opakowania.
Przed aplikacją produktu konieczne jest dokładne wyczyszczenie powierzchni, na których ma znaleźć się żel. Trzeba zadbać, by były one suche i czyste.
Następnie wystarczy umieścić tacki z produktem w odpowiednich miejscach, zachowując zalecaną odległość. Tacki z żelem można ustawiać w jednym lub kilku rzędach, w zależności od wielkości obszaru obejmowanego ochroną przed ptakami.
W jakich miejscach należy stosować środki odstraszające ptaki?
Najlepiej stosować produkt w budynkach, a także przylegających do budynków przestrzeniach, takich jak między innymi okna, obrzeża dachów, rynny, krawędzie rynien, sufity, bilbordy, nawisy, gzymsy, parapety, balkony.
Należy stosować produkt tam, gdzie istnieje problem z ptakami. Po pewnym czasie (najczęściej po pierwszym stosowaniu) ptaki przestają przylatywać w dane miejsce, ponieważ staje się dla nich nieatrakcyjne.