Koncentrat na pchły
Wyświetlanie wszystkich wyników: 3
-
ONESHOT DIPTRON KONCENTRAT
349,99 złDIPTRON to silny koncentrat przeznaczony do NATYCHMIASTOWEGO zwalczania insektów. Środek wykazuje działanie biobójcze wobec owadów biegających i latających takich jak:
Preparat jest polecany szczególnie do zwalczania pluskiew i roztoczy. Jest również wyjątkowo skuteczny w walce z karaluchami, prusakami oraz pchłami. IDEALNY DLA ALERGIKÓW – zwalcza roztocza.
-
Pchły w domu – Oprysk One Shot 250ml
74,99 zł- JEDYNA tak skuteczna trucizna w Polsce.
- Sprawdzona ultra silna formuła.
- 10ml produktu to aż 1l gotowej emulsji.
- Efekty zauważalne po pierwszym użyciu.
- Trucizna działa do 12 tygodni.
- Efekt już nawet po 9 minutach!
-
Pchły – One Shot koncentrat 100ml
34,99 zł- JEDYNA tak skuteczna trucizna w Polsce.
- Sprawdzona ultra silna formuła.
- 10ml produktu to aż 1l gotowej emulsji.
- Efekty zauważalne po pierwszym użyciu.
- Trucizna działa do 12 tygodni.
- Efekt już nawet po 9 minutach!
Inwazja pcheł to prawdziwy kłopot. Małe insekty kąsają każdego, kto stanie im na drodze, a dodatkowo szybko rozprzestrzeniają się po całym domu. Jest to spowodowane faktem, że rozmnażają się one w bardzo szybkim tempie i trudno ten proces powstrzymać.
Mimo wszystko są sposoby, które pozwalają skutecznie walczyć z problemem pcheł w domu. Powodzenie całej operacji zależy od tego, czy zostanie ona zaplanowana w odpowiedni sposób.
Często jest tak, że problem pcheł zaczyna się od tego, że insekty przynosi do domu zwierzak.
W takiej sytuacji należy rozpocząć od zwierząt i zafundować im kurację przeciwpchelną. Następnie można przystąpić do tępienia pcheł w pomieszczeniach.
Pomocne w tym zadaniu będą koncentraty na pchły.
Koncentraty na pchły – czym jest i jak się go prawidłowo stosuje?
Czym są koncentraty na pchły?
To środki do zwalczania pcheł (zwalczają i inne owady), które wyróżniają się intensywnym działaniem.
Występują one w formie silnie stężonych płynów. Ze względu na to stężenie, koncentraty wymagają przed użyciem rozcieńczenia z wodą.
Aby środek owadobójczy faktycznie dobrze zadziałał, należy dokładnie przeczytać instrukcję zawartą na opakowaniu. Zawsze znajduje się na nim opis, w jaki sposób przyrządzić środek, aby zadziałał tak, jak trzeba.
Dlaczego to takie ważne?
Ponieważ przez złe proporcje można szybko sprawić, że preparat nie zadziała na pchły i inne owady tak, jak trzeba. W instrukcji zawsze zawarta jest informacja na temat tego, ile ml produktu trzeba wykorzystać na ile litrów wody.
W przypadku gdy dodamy zbyt mało wody i zbyt dużo koncentratu na pchły, może się okazać, że środek będzie zbyt intensywny. Nie zadziała on jednak mocniej, jak mogłoby się wydawać.
Będzie na tyle mocno stężony, że może wręcz uczynić krzywdę osobie, która będzie przeprowadzać zabieg.
Ponadto za mocno stężony produkt może również uszkodzić podłogę czy meble w miejscu, w którym będzie przeprowadzany oprysk.
Jeśli natomiast preparat na pchły (preparat owadobójczy) zostanie rozrobiony ze zbyt dużą ilością wody, a samego koncentratu będzie zbyt mało, prawdopodobnie powstanie roztwór zbyt nisko stężony.
Oznacza to, że będzie on nieskuteczny ze względu na zbyt małą ilość środka zwalczającego pchły.
Oprysk przeprowadzony przy użyciu takiego preparatu nie będzie więc skuteczny, nie pomoże w walce z pchłami w danej przestrzeni.
Jak prawidłowo przeprowadzić oprysk na pchły?
Oprysk na pchły, aby był skuteczny, trzeba przeprowadzić w sposób uważny i zgodny z instrukcją działania. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, dobrze jest spryskać miejsca i obiekty, w których można spotkać najwięcej pcheł, takie jak:
- listwy przypodłogowe,
- rury centralnego ogrzewania,
- kaloryfery,
- szpary, szczeliny, dziury różnego rodzaju,
- przestrzenie wokół szaf, wnętrza szaf, jeśli to możliwe,
- łóżko – w środku, a także na zewnątrz,
- przestrzeń pod łóżkiem.
Środek na pchły może być stosowany nie tylko w domach czy ogólnie w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz. Aby zwalczanie pcheł na zewnątrz było skuteczne, warto zwrócić uwagę na przestrzenie takie jak:
- ściany – zewnętrzne, a także fundamenty, tarasy, balkony, okienne szczeliny,
- przestrzenie typu chodniki w ogrodzie, parku, ścieżki, podjazdy dla samochodów, parkingi,
- przestrzenie wokół kontenerów na śmieci i odpady różnego typu.
Wszystkie wymienione miejsca należy opryskać delikatną mgiełką. Warto starać się pokryć środkiem jak największą powierzchnię. Wtedy skuteczność oprysku jest wysoka.
Oczekiwanie na efekt nie będzie długie – preparat na pchły, preparat owadobójczy działa szybko i skutecznie.
W jaki sposób przeprowadzić oprysk przeciwko pchłom?
Koncentraty na pchły w formie oprysku mogą być stosowane na kilka sposobów. Preparat na pchły można stosować wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Rekomendowane metody przeprowadzania zabiegu to metoda malowania lub jako roztwór wodny.
W tym drugim wypadku preparat na pchły może być rozprowadzany na dwa sposoby – albo za pomocą ręcznej pompy ciśnieniowej, albo atomizerem z silnikiem.
O czym jeszcze pamiętać, stosując środek na pchły? Przede wszystkim w trakcie przeprowadzania zabiegu oprysku w danym pomieszczeniu może przebywać tylko jedna osoba – ta, która wykonuje oprysk.
Osoba ta powinna być przede wszystkim odpowiednio przygotowana do wykonywania tego zabiegu. Musi też przeprowadzać go z odpowiednią ostrożnością.
Ponadto, po zakończonym oprysku, dany pokój należy bardzo dokładnie przewietrzyć – najlepiej, aby wietrzył się około godziny.
Ogólnie o pchłach i pluskwach – co warto wiedzieć?
Zastanawiasz się co warto wiedzieć ogólnie o pchłach i pluskwach? Pchła oraz pluskwa to najczęściej spotykane pasożyty, które żerują na człowieku i żywią się ludzką krwią. Ślady po ich ukąszeniach bywają bardzo bolesne i prowadzą do nieestetycznych śladów na skórze. Warto wiedzieć ogólnie o pchłach i pluskwach to, że nie lubią one wysokich temperatur, więc poza specjalnymi środkami owadobójczymi zalecamy wyczyszczenie mieszkania lub domu gorącą wodą lub parą wodną, co skutecznie je zneutralizuje.